Dla początkujących

Jaki prezent? - oczywiście TANGO

Wprowadź w magiczny świat tanga ukochanego, ukochaną, rodziców, dzieci, przyjaciół i znajomych. Podaruj im karnet na kurs tanga.

Mądrzy ludzie zachęcają do uczenia się przez całe życie. By utrzymać sprawność mózgu i pamięć. Podkreślają zalety uczenia się nowego języka, nauki gry na instrumencie, próbowania nowych sportów mimo upływającego czasu. Może połączysz troskę o swój mózg z przyjemnością jaką daje taniec, kontakt i porozumienie z drugą osobą oraz spotkania z ludźmi dzielącymi tę sama pasję? 

Intensywny weekendowy kurs tanga od podstaw

26-27 października 2024

7-8 grudnia 2024

W ciągu 2 dni zajęć wprowadzimy Państwa w podstawy tego pięknego tańca, przedstawimy w nim role kobiety i mężczyzny, uczyć będziemy podążania i prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m.in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo, conexion),  ocho, krzyżyk opowieści o historii i współczesności tanga i sporo dobrej zabawy. Po jednym weekendzie można się dowiedzieć, czy tango okaże się miłą weekendową przygodą czy, że nas wciągnie i zatrzyma na dłużej.

Po kursie można będzie kontynuować naukę  na cotygodniowych lekcjach, warsztatach czy tangowych wyjazdach .

Sobota    15:00-18:00

Niedziela 12:00-15:00

Zajęcia, każdego dnia trwają 3 godz.

Miejsce zajęć : Gdańsk, Dom Kultury Przymorze, ul. Śląska 66 

Cena: 300 zł od osoby za 6 godzin zajęć. 


Poniedziałek 18:00-19:00  Gdańsk -   grupa dla początkujących etap 5

Miejsce zajęć: Gdańsk, Dom Kultury Przymorze, ul. Śląska 66 

Uczymy się tak tańczyć, by móc brać udział w milongach.

Cena:  300 zł kurs obejmuje 8 lekcji (lekcja trwa 60 min.), 

Środa 18:00-19:00  Gdyniakurs dla początkujących etap 5

Miejsce zajęć:  Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki, ul. Tatrzańska 35, Gdynia

Uczymy się tak tańczyć, by móc brać udział w milongach.

Cena300 kurs obejmuje 8 lekcji (lekcja trwa 60 min.)

Informacje dla rozpoczynających przygodę z tangiem

Dla kogo są te lekcje?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tangiem. Kurs przeznaczony jest dla całkiem początkujących oraz dla tańczących, którzy pragną powtórzyć i ugruntować podstawy, posłuchać o historii i kulturze tanga, oderwać się od codzienności. Po jednym weekendzie można się dowiedzieć, czy tango okaże się miłą weekendową przygodą czy, że nas wciągnie i zatrzyma na dłużej.

Prosimy o zapisy w parach. Jeśli nie masz pary na zajęcia - napisz. W miarę możliwości pomagamy znaleźć osobę do pary.

Lojalnie ostrzegamy: tango wciąga i uzależnia!

Tango to sztuka improwizacji, kontaktu,  wzajemnej uważności, porozumienia bez słów. Na naszych zajęciach uczymy języka porozumiewania się, jego gramatyki i zasobów leksykalnych, dzięki którym każdy będzie mógł napisać własną powieść pt. „Tango”.

Zajęcia prowadzą

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz

Jak się ubrać na zajęcia?

Strój do tańca powinien być wygodny i umożliwiać swobodne poruszanie się. Panowie zwykle chodzą w spodniach, panie – w czym lubią (choć spódnica do ziemi nie jest dobra w tangu). Buty – do tańczenia potrzebne będą takie, których podeszwa umożliwia obrót na śródstopiu (nie przysysając się do podłoża, jak np. gumowa) ale nie ślizga się zbytnio przy chodzeniu. Długie czuby butów utrudniają ćwiczenia.

Nogi pań w tangu najlepiej wyglądają w butkach na obcasie ( wysokość dostosowana do upodobań - z czasem upodobania krążą wkoło 6-8 cm ) dobrze więc, już na ćwiczeniach, oswajać się z takimi butami. Do nauki jednak wystarczą nam jakiekolwiek WYGODNE buty – czy to baletki, czy sandałki.

Najważniejszy jest optymizm oraz chęć zabawy i poznania tanga argentyńskiego!

Zapisy rezerwacja miejsc

Proszę wysłać maila na na adres  tango@tangoki.pl . Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji proszę wpłacić 280 zł od osoby za kurs cotygodniowy lub 250 zł za kurs weekendowy. na konto.

Opinie uczestników

..."Zajęcia przez Was poprowadzone na długo pozostaną w mej pamięci. Wasz profesjonalizm połączony z dużą dawką humoru i luzu pozwolił mi na odkrycie czegoś nowego i bardzo fajnego. W życiu, teraz także i moim, bywają trudne chwile, ale dzięki paru godzinom spędzonym z Wami i z innymi uczestnikami kursu można było się od nich oderwać. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję."...                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Regina