Dla początkujących

Jaki prezent? - oczywiście TANGO

Wprowadź w magiczny świat tanga ukochanego, ukochaną, rodziców, dzieci, przyjaciół i znajomych. Podaruj im karnet na kurs tanga.

Mądrzy ludzie zachęcają do uczenia się przez całe życie. By utrzymać sprawność mózgu i pamięć. Podkreślają zalety uczenia się nowego języka, nauki gry na instrumencie, próbowania nowych sportów mimo upływającego czasu. Może połączysz troskę o swój mózg z przyjemnością jaką daje taniec, kontakt i porozumienie z drugą osobą oraz spotkania z ludźmi dzielącymi tę sama pasję?

Intensywny weekendowy kurs tanga od podstaw 20-21 listopada 2021

W ciągu 2 dni zajęć wprowadzimy Państwa w podstawy tego pięknego tańca, przedstawimy w nim role kobiety i mężczyzny, uczyć będziemy podążania i prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m.in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo, conexion), ocho, krzyżyk opowieści o historii i współczesności tanga i sporo dobrej zabawy. Po jednym weekendzie można się dowiedzieć, czy tango okaże się miłą weekendową przygodą czy, że nas wciągnie i zatrzyma na dłużej.

Po kursie można będzie kontynuować naukę na cotygodniowych lekcjach, warsztatach czy tangowych wyjazdach .

Sobota 15.00-18.10

Niedziela 12.00-15.10

Zajęcia, każdego dnia trwają 2 razy po 1,5 godz., oddzielone 10 minutową przerwą.

Miejsce zajęć : Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki, ul. Tatrzańska 35, Gdynia

Cena: 200 zł od osoby za 6 godzin zajęć.


Poniedziałek 18:00-19:00 Gdańsk - dla początkujących - od 13 września 2021 (można jeszcze dołączyć do grupy)

Miejsce zajęć: Gdańsk, Dom Kultury Przymorze, ul. Śląska 66

Środa 18:00-19:00 Gdynia - dla początkujących - od 27 października 2021

Miejsce zajęć : Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki, ul. Tatrzańska 35, Gdynia


Uczestnicy zajęć kupują karnety na kolejne 4 lub 8 zajęć.

Na zajęciach wprowadzimy państwa w podstawy tego pięknego tańca, przedstawimy w nim role kobiety i mężczyzny, uczy będziemy podążania i prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m.in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo, conexion), ocho, krzyżyk opowieści o historii i współczesności tanga i sporo dobrej zabawy. W kolejnych miesiącach będziemy rozwijać umiejętności taneczne. Uczymy się tak tańczyć, by móc brać udział w milongach.

Cena: Karnet na 4 zajęcia 140 zł, karnet na 8 zajęć 240 zł (lekcje trwają 60 minut)

Informacje dla rozpoczynających przygodę z tangiem

Dla kogo są te lekcje?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tangiem. Kurs przeznaczony jest dla całkiem początkujących oraz dla tańczących, którzy pragną powtórzyć i ugruntować podstawy, posłuchać o historii i kulturze tanga, oderwać się od codzienności. Po jednym weekendzie można się dowiedzieć, czy tango okaże się miłą weekendową przygodą czy, że nas wciągnie i zatrzyma na dłużej.

Prosimy o zapisy w parach. Jeśli nie masz pary na zajęcia - napisz. W miarę możliwości pomagamy znaleźć osobę do pary.

Lojalnie ostrzegamy: tango wciąga i uzależnia!

Tango to sztuka improwizacji, kontaktu, wzajemnej uważności, porozumienia bez słów. Na naszych zajęciach uczymy języka porozumiewania się, jego gramatyki i zasobów leksykalnych, dzięki którym każdy będzie mógł napisać własną powieść pt. „Tango”.

Zajęcia prowadzą

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz

Jak się ubrać na zajęcia?

Strój do tańca powinien być wygodny i umożliwiać swobodne poruszanie się. Panowie zwykle chodzą w spodniach, panie – w czym lubią (choć spódnica do ziemi nie jest dobra w tangu). Buty – do tańczenia potrzebne będą takie, których podeszwa umożliwia obrót na śródstopiu (nie przysysając się do podłoża, jak np. gumowa) ale nie ślizga się zbytnio przy chodzeniu. Długie czuby butów utrudniają ćwiczenia.

Nogi pań w tangu najlepiej wyglądają w butkach na obcasie ( wysokość dostosowana do upodobań - z czasem upodobania krążą wkoło 6-8 cm ) dobrze więc, już na ćwiczeniach, oswajać się z takimi butami. Do nauki jednak wystarczą nam jakiekolwiek WYGODNE buty – czy to baletki, czy sandałki.

Najważniejszy jest optymizm oraz chęć zabawy i poznania tanga argentyńskiego!

Zapisy rezerwacja miejsc

Proszę wysłać maila na na adres tango@tangoki.pl . Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji proszę wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł od osoby na konto.

Opinie uczestników

..."Zajęcia przez Was poprowadzone na długo pozostaną w mej pamięci. Wasz profesjonalizm połączony z dużą dawką humoru i luzu pozwolił mi na odkrycie czegoś nowego i bardzo fajnego. W życiu, teraz także i moim, bywają trudne chwile, ale dzięki paru godzinom spędzonym z Wami i z innymi uczestnikami kursu można było się od nich oderwać. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję."... Regina