Wyjazdy - archiwum 2015 -2018

Tango WALeC 5-7 października 2018 , Pałac Jugowice

Jak pięknie jest w górach na początku października! Przestrzeń, górskie powietrze, piękne widoki, feeria barw kolorowych liści i do tego TANGO wśród przyjaciół i znajomych z różnych stron.

Tym razem Tango Walec przejedzie przez Góry Sowie. Gościł nas będzie Wasz ulubiony Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów i wykładów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

przepiękną salę taneczną o drewnianym parkiecie na zajęcia, praktiki i milongi

bezpłatny monitorowany parking

Poprzednie edycje imprezy o nazwie "TANGO- WALeC" bardzo się Wam podobały, zatem kontynuujemy! Również ta impreza wyjazdowa będzie poświęcona tańczeniu tango-walca.

Czyli też tango, lecz TANGO NA 3/4

Dla uczestników poprzednich wyjazdów przygotowaliśmy nową porcję wyzwań, dla tych, którzy walca dopiero poznają - wprowadzenie w jego tajniki.

Opowiemy i pokażemy co walc ma wspólnego z tangiem a co je rózni. W jaki sposób, przy pomocy znanych juz kroków, wytańczyć walca. Jak oddać jego lirykę a jak i kiedy pobawić się rytmami.

Będą też nowe kroczki, muzykalność, bedzie o charakterze i jakości ruchu, jego różnicowaniu, o historii i typowych "zagraniach" rozmaitych orkiestr. Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził!

Za sterami tango-walca zasiądą operatorzy: Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Tak się bawiliśmy rok temu

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Zasady rezerwacji miejsc

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Jugowice leżą w dolinie pomiędzy Zagórzem Śląskim a Walimiem. Hotel Pałac Jugowice, w którego przepięknej sali odbywały tańczyć będziemy na milongach i ćwiczyć podczas praktyk i warsztatów, leży w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Jugowice i Zagórze Śląskie, około 2,5 km od wzgórza z zamkiem Grodno. W pobliżu mamy takie miejscowości, jak Niedźwiedzica, Olszyniec, Michałkowa, Lubachów, Michałkowa, czy ciut dalej - Jedlina Zdrój, Walim, Rzeczka, Sokolec - i wiele innych. Region jest atrakcyjny turystycznie i oferuje mnóstwo miejsc w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Link do niektórych ofert.

Sami sprawdziliśmy i możemy polecić na przykład agroturystykę w Olszyńcu "Dom z Duszą" czy też w Glinnie agroturystykę "Stara Szkoła". Pałac Jugowice jest przy ul. Głownej (nie przy Górnej!), stąd najbliższe kwatery znaleźć można przy tej samej ulicy- np Dom Pod Karpiem.

Oprócz pensjonatów i kwater agroturystycznych w pobliżu Pałacu Jugowice znajdują się (1.5 km w dół rzeki) Hotel Borys oraz (1.5 km w górę rzeki) Ośrodek Konferencyjny Geovita. W obu są jeszcze miejsca i można je rezerwować przez internet.

( link do Geovity )

Przydatne informacje o okolicy:

Pod linkiem poniżej znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi: na żółto: Zamek Grodno, Hotel Pałac Jugowice, Hotel Borys, Hotel Geovita oraz inne opcje noclegów:

Noclegi w okolicach Pałacu Jugowice

Oprócz atrakcji tanecznych w okolicy mamy mnóstwo atrakcji turystycznych. Polecamy:

-wycieczkę na Zamek Grodno, którego sylwetka góruje nad okolicą a widok z zamkowej wieży na długo pozostaje w pamięci

-obejrzenie zapory na rzece Bystrzycy z 1917 r (Zapora, zbudowana w całości z kamienia, ma wysokość 44 m, jej szerokość u podstawy – tego nie widać – to około 30 metrów, a w koronie 3,5 m i jest długa na 220 m. Po tamie można spacerować – widoki są naprawdę piękne, a spojrzenie w dół robi wrażenie.)

- spacer dookoła Jeziora Lubachowskiego (z wizytą w restauracji Fregata)

-przy deszczowej pogodzie polecamy zwiedzanie podziemi: Kompleksu Riese - tajemniczego podziemnego miasta w Górach Sowich

Zdjęcia przepięknej sali balowej.


Tangowa Majówka 28 kwietnia- 1 maja 2018, Jastrzębia Góra

.."Morza szum, ptaków śpiew, cicha plaża pośród drzew"... i TANGO!

W tym roku na Tangową Majówkę zapraszamy Was serdecznie do sprawdzonego już w zeszłym roku,noweggo domu wczasowego w Jastrzębiej Górze.

Majówka trwa cztery dni: będzie czas na tango, będzie na spacery wzdłuż plaży, chłodzenie stóp w wodzie, wsłuchiwanie się w szum fal i siebie nawzajem, wypatrywanie jastrzębi i podziwianie widoków z wysokiego klifu.

Od soboty do wtorku oddychać będziecie tangiem i morskim powietrzem.

O atrakcje związane z tangiem zadbają:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Gdynia/Wrocław) www.tangoki.eu

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

Rezerwujcie czas i miejsca!

Zasady rezerwacji miejsc

Ceny:

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia, aktualnie obowiązującej, opłaty miejscowej.

Mieszkać będziemy w nowym domu wczasowym Malvis w zachodniej części Jastrzębiej Góry.

Przewidujemy zajęcia dla dwóch grup zaawansowania.

Rozpoczynamy imprezę obiadem w sobotę o godzinie 14.

Rozkład zajęć

Sobota

14:00 obiad

15:00-16:00 praktyka Caminito

16:00-17:30 zajęcia grupa A Tangoki

17:40-19:10 zajęcia grupa B Caminito

19:00 kolacja

20:30-23:30 milonga

Niedziela

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa A Caminito

11:45-13:45 zajęcia grupa B Tangoki

14:00 obiad

15:00-17:00 praktyka Tangoki/Caminito

17:15-18:45 zajęcia grupa B Caminito

19:00 kolacja

19:50-21:05 F 1 Tangoki Temat: Nasz ulubiony "Motylek". W tangu, walcu i milondze.

21:30-00:30 milonga

Poniedziałek

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa A Caminito

11:45-13:45 zajęcia grupa B Tangoki

14:00 obiad

15:00-17:00 praktyka Caminito/Tangoki

17:15-18:45 zajęcia grupa A Tangoki

19:00 kolacja

19:50-21:05 F2 Caminito

21:30-1:00 milonga

Wtorek

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa A Caminito

11:40-13:20 zajęcia grupa B Tangoki

13:30-14.30 praktyka Tangoki

F1, F2 to zajęcia fakultatywne (trwają 75 minut, koszt 40 złod osoby). Zapisać się na nie można na miejscu - lista chętnych będzie umieszczona przed salą do tańca. Osoby poszukujące partnera/partnerki mogą się zapisywac solo- zostawiając obok swego nazwiska miejsce dla potencjalnej pary.


Zapisy: tango@tangoki.pl

Primavera 16-18 marca 2018, Szklarska Poręba

Najbardziej zimowa z dotychczasowych pięciu edycji Tango Primavery już za nami. Każdy z Was zapamiętał ją zapewne nieco inaczej, nam podobało się, że oprócz wspólnej nauki był czas, miejsce i okazje do wspólnej międzymiastowej i międzynarodowej tangowej integracji. Niektórym (brócz bogatego programu zajęć) w pamięci utkwi przygoda z dojazdem pod stromą górę po świeżym śniegu, innym mrrroźny górski spacer i chybotliwy Chybotek, brawurowy improwizowany mini-teatr tanga, pyszne domowe jedzenie (zupa na białym winie, racuchy), rozkoszne piłeczki na ścianie i podłodze, historia ze zgubieniem partnerki w środku tandy, gwałtowny niespodziewany wodospad na milondze i wiele innych. Dziękujemy Ani Anna Hardy za piękną muzykę na sobotniej milondze, Tomkowi i Dawidowi za tłumaczenie na język niemiecki. Dopiero widząc twarz tłumacza uświadamiam sobie, jak wyrafinowanego słownictwa używamy na lekcjach. Dzielni tłumacze błyskawicznie radzili sobie z nawet najbardziej karkołomnymi przypowieściami i historiami, wyrażeniami technicznymi, fizyką i biochemią a nawet atakami poezji. Cieszymy się mogąc towarzyszyć Wam w tangowym rozwoju. Jesteśmy z Was dumni. Kasia i Irek

Zdjęcia z wyjazdu

Zapraszamy w góry na tangowy początek wiosny.

Motywem przewodnim warsztatów będą "Tradycja i nowoczesność".

Co kryje się pod tym hasłem?

Prowadziliśmy już kilka razy (we Wrocławiu, Gdańsku, Szklarskiej Porębie, Gdyni) warsztaty pod takim hasłem- i zawsze bardzo się podobały. Otwierały oczy na bogactwo możliwości.

W tańcu czerpiemy z różnych wzorców- z wpływów, jakie na tango miały taniec współczesny, balet, improwizacja w kontakcie, świadomość ciała, z nowoczesnych technik. Ale nie stronimy wcale od wypróbowanych na tysiącach parkietów rozwiązań stosowanych przez starych wyjadaczy, tradycjonalistów. Każda z tych opcji jest ciekawa i przydatna, każda otwiera inne możliwości, stawia inne wyzwania.

Zwykle spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem, kiedy przedstawiamy techniki tango nuevo - figury poza osią (volcady, colgady), wyrafinowane spirale, bolea i gancha. Są to piękne elementy, ale wymagające utrwalonej techniki i wielu, wielu godzin ćwiczeń. O ile po jednej lekcji obcego języka nikt nie spodziewa się, że będzie się nim płynnie posługiwał

podczas zagranicznej wycieczki, to przy opanowywaniu nowej techniki jest podobnie - po jednej lekcji o boleo nie będziesz umiał perfekcyjnie tego elementu! A wiele osób tego się właśnie spodziewa... Warto ćwiczyć!

Z drugiej strony - taniec na milongach nie składa się przede wszystkim z trudnych ewolucji - są zestawy zachowań wypracowane przez pokolenia tancerzy, "odporne na zniekształcenia". Warto je poznać i umieć stosować.

Stąd program będzie zawierał po połowie- zajęcia z nurtu nuevo oraz nurtu tradycyjnego tanga.

Po warsztatach we Wrocławiu komentarze były takie:

Nuevo- jakie to piękne, ale jakie trudne!!!

Tradycja- od razu to tańczyliśmy na milondze!!!

Obie ścieżki trzeba poznać, obie dają frajdę.

Podczas tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, dawnej bazy wypadowej poszukiwaczy skarbów, z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesny pensjonat "Orla Skała" będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast i krajów oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Nie wiemy, czy na początku wiosny tak jak rok temu będzie dużo śniegu, czy też słońce będzie nas rozpieszczać. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, nauki i duużo tanga. I trochę czasu na spacery. Pensjonat leży tuż przy szlakach turystycznych (na Chybotek i Złoty Widok), z okien i tarasu rozciąga się widok na las, zieloną polanę i góry.

W ośrodku jest parking i internet.

Zdjęcia z imprezy cztery lata temu:

widok z okolic pensjonatu

Planujemy dwie grupy warsztatowe.

W jednej z nich zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Liczymy na udział w imprezie tangowych przyjaciół z Drezna, Cottbus, Berlina i Görlitz.

Warsztaty tanga:"Tradycja i nowoczesność"

poprowadzą Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki- śniadania i obiadokolacje

dwie wieczorne milongi

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia, aktualnie obowiązującej, opłaty miejscowej.

Zasady rezerwacji miejsc

Program:

Piątek

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktyka

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.15-21.45 zajęcia grupa B

22.00-0.00 milonga

Sobota

08.00-10.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

18.30-20.00 zajęcia wspólne grup A i B

21.00-0.00 milonga

Niedziela

8.00-10.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktyka

Sala taneczna mieści się na piętrze, zaś jej okna wychodzą na góry! W trakcie milong tego nie docenimy, ale podczas zajęć ten widok może nas ukoić.

Warunki mieszkaniowe są zacne, pensjonat ma trzy gwiazdki. Fotka pokoju i łazienki:

Zapisy:

tango@tangoki.pl

PRIMAVERA: Tradition und Moderne, Szklarska Poreba 16-18 März 2018

Tango zum Frühlingsanfang in der Winterhauptstadt des Riesengebirges in Szklarska Poreba!

Während dieses Tangoworkshops in Szklarska Poreba, dem ehemaligen Basislager der Erz- und Schatzsucher weit weg von der Hektik der Stadt, wohnen wir in einer komfortablen Unterkunft, der modernen Pension „Orla Skala“. Hier können wir tanzen, an Workshops uns Praktikas teilnehmen, üben und uns austauschen mit Tangoliebhabern aus anderen Städten und Ländern.

Wir wissen nicht, ob es wie letztes Jahr reichlich Schnee geben wird oder ob wir von der Sonne verwöhnt werden.

Es wird auf jeden Fall eine Menge Spaß, viel zu lernen und viiiel Tango geben aber auch ein wenig Zeit zum Bummeln. Die Pension liegt direkt an vielen Wanderwegen und aus den Fenstern hat man einen herrlichen Blick auf das Riesengebirge.

Die Pension verfügt über einen Parkplatz und WLAN.

Wir planen zwei Workshop-Gruppen.

In einer mit Übersetzung ins Deutsche. Wir freuen uns auf die Teilnahme unserer Tango-Freunde aus Dresden, Cottbus, Berlin und Görlitz.

Den Tango Workshop: "Tradition und Moderne"

führen

Katarzyna Press und Irek Michalewicz


Mehr über uns

Video-Lektionen Video-Shows

Was verbirgt sich hinter dem Motto "Tradition und Moderne" ?

Ein unter diesem Motto bereits durchgeführter Workshop in Wroclaw (Breslau) wurde sehr gut aufgenommen aber er war leider zu kurz.

Im Tanz schöpfen wir aus unterschiedlichen Quellen wie dem zeitgenössischen Tanz, dem Ballett, der Improvisation in Berührung, Körperwahrnehmung und dem Tango mit modernen Techniken. Aber wir wollen nicht die Erfahrung der alten Milongueros der Traditionalisten vergessen. Jede dieser Optionen ist interessant und sinnvoll, eröffnet jeweils andere Möglichkeiten und stellt andere Herausforderungen.

In der Regel treffen wir auf großes Interesse bei der Vorstellung von Techniken des Tango Nuevo, bei Figuren außerhalb der Achse (Volcadas, Colgadas), ausgefeilten Spiralen, Boleos und Ganchos. Das sind schöne Elemente, die aber eine gute Technik erfordern und viele, viele Stunden des Übens.

Hier eine Zusammenfassung der Urlaubsaktivitäten:

Wir bieten Ihnen:

6 Stunden Workshops

4 Stunden Praxis mit Unterstützung der Lehrer

2 Nächte im Doppelzimmer

Mahlzeiten-Frühstück und Abendessen

2 Milongas

Preise

16-18 March - Tango PRIMAVERA

Tango meeting at the first spring days in mountain region.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

HB in double room (Orla Skala Hotel, Szklarska Poręba)

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Reservation rules

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Orla Skała

Information and registration: tango@tangoki.pl

Tangowa Śnieżynka , 16-18 lutego 2018, Pałac Jugowice

Kochani, wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały, że poprzednia (siedemnasta już) impreza tangowa organizowana przez nas w pięknych wnętrzach Pałacu Jugowice może być imprezą ostatnią. Jesienią nasz luksusowy hotel bardzo podniósł ceny. Na tyle, że zdecydowaliśmy się przenieść Jesienne Tango 2017 do Gdyni. A teraz dobre wieści: negocjacje zakończyły się powodzeniem, wracamy do Jugowic. Ceny za pobyt wprawdzie wzrosły, ale przyznajcie sami, że 170 zł za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu z wykwintnym śniadaniem oraz obiadem w znakomitej restauracji to dobra oferta.

O jakość oferty tangowej niezmiennie dbamy sami :-)

Śnieżynka czyli MILONGA w PAŁACU

english version below

Po pięciu fantastycznych zimowych imprezach (2013, 2014, 2015, 2016, 2017) zapraszamy w lutym na szóstą edycję Śnieżynki, czyli tanga w środku zimy pod hasłem:

JAK TAŃCZYĆ MILONGĘ

Jak się nią bawić? Jak czerpać więcej przyjemności? Jak wykorzystać muzykę? Jakimi kroczkami zachwycić?

Będą dwie grupy warsztatowe - jedna dla osób zaczynających przygodę z milongą i druga dla zaawansowanych.

Warsztaty poprowadzą Katarzyna Press i Irek Michalewicz.

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Wyjeżdżamy w Góry Sowie - gościł nas będzie czterogwiazdkowy Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Sala ma okna aż do ziemi, więc mamy nadzieję na oglądanie pięknej zimy zza szyb. Nie trzeba będzie wychodzić z budynku - sala jest połączona z częścią hotelową i restauracyjną korytarzem.

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

Ceny od osoby:

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Zasady rezerwacji miejsc

W Pałacu Jugowice od paru lat roku działa centrum SPA. Nie zapomnijcie kostiumów kąpielowych, klapek czy ulubionych szlafroczków.

Są tu sauny: fińska, parowa, na podczerwień, beczka z wodą gorącą i basen z lodowatą. A wszystko to na świeżym powietrzu.

Grupy A i B

Obie grupy są dla osób średniozaawansowanych, A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 3 lat A, powyżej B.

Program:

Piątek 16 lutego

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.10-21.40 zajęcia grupa B

21.45 - 0.30 milonga

Sobota 17 lutego

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A

18.55-20.25 zajęcia grupa B

21.30-1.00 milonga

Niedziela 18 lutego

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktika

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Jugowice leżą w dolinie pomiędzy Zagórzem Śląskim a Walimiem. Hotel Pałac Jugowice, w którego przepięknej sali odbywały tańczyć będziemy na milongach i ćwiczyć podczas praktyk i warsztatów, leży w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Jugowice i Zagórze Śląskie, około 2,5 km od wzgórza z zamkiem Grodno. W pobliżu mamy takie miejscowości, jak Niedźwiedzica, Olszyniec, Michałkowa, Lubachów, Michałkowa, czy ciut dalej - Jedlina Zdrój, Walim, Rzeczka, Sokolec - i wiele innych. Region jest atrakcyjny turystycznie i oferuje mnóstwo miejsc w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Link do niektórych ofert.

Pod linkiem poniżej znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi: na żółto: Zamek Grodno, Hotel Pałac Jugowice, Hotel Borys, Hotel Geovita oraz inne opcje noclegów:

Noclegi w okolicach Pałacu Jugowice

Oprócz atrakcji tanecznych w okolicy mamy mnóstwo atrakcji turystycznych. Polecamy:

-wycieczkę na Zamek Grodno, którego sylwetka góruje nad okolicą a widok z zamkowej wieży na długo pozostaje w pamięci

-obejrzenie zapory na rzece Bystrzycy z 1917 r (Zapora, zbudowana w całości z kamienia, ma wysokość 44 m, jej szerokość u podstawy – tego nie widać – to około 30 metrów, a w koronie 3,5 m i jest długa na 220 m. Po tamie można spacerować – widoki są naprawdę piękne, a spojrzenie w dół robi wrażenie.)

- spacer dookoła Jeziora Lubachowskiego (z wizytą w restauracji Fregata)

-przy deszczowej pogodzie polecamy zwiedzanie podziemi: Kompleksu Riese - tajemniczego podziemnego miasta w Górach Sowich

Zapisy:

tango@tangoki.pl

16-18 February 2018 -Tango Snowflake, Palace Jugowice Hotel

Winter Tango Meeting in the shadow of the medieval castle

During this winter we invite you to an unusual place. In the Owl Mountains - with its hidden mysteries, amongst the trees covered with a snow - the valley of the river Bystrica provides a beautiful ballroom - perfect for dancing tango. There - in a nineteenth century, completely and tastefully restored hunting lodge - away from the hustle and bustle of the city, in a comfortable environment you will be able to dance, learn, have fun. From Friday to Saturday (February 16 to 18) you can take part in workshops, dance at milongas, practice and exchange experience with other tango-addicted and meet people from different cities and countries.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

How to have more fun dancing milonga?

more information, prices: check here

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

BB in double room (Jugowice Palace Hotel )

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Reservation rules

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Jugowice Palace

Information and registration: tango@tangoki.pl

Jesienne Tango, 10-12 listopada 2017, Gdynia

Uwaga: Zmiana miejsca imprezy z Pałacu Jugowice na Dom Marynarza w Gdyni

Gościł nas będzie hotel Dom Marynarza w Gdyni.

Zajęcia i praktyki prowadzą: Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz

W wolnych od tanga chwilach będziecie mogli do woli korzystać z wielu atrakcji okolicy.

Spacery: do dyspozycji mamy trzy kierunki (po przejściu 70 metrów na wschód od Domu Marynarza kończy się ląd :-). Wyruszywszy na zachód dotrzemy do miasta, na północy jest Kamienna Góra, dalej port (stąd ruszają statki do Helu i na Westerplatte albo po prostu na rejs po Zatoce), marina, Dor Pomorza, Akwarium, Oksywie, Rewa, Półwysep Helski. Jeśli ruszymy na południe czekają nas oszałamiające widoki w Rezerwacie Kępy Redłowskiej, wzgórza, doliny, plaża i klify Orłowa, scena letnia; spokojna plaża, wzgórza i park w Kolibkach, urokliwe okolice Sopotu, jego puby, kawiarenki, secesyjne wille, i dalej aż do Gdańska.

Program:

Piątek

17.00-18.30 zajęcia grupa P W oku cyklonu- spirale.

18.30-19.30 praktyka

19.45-21.15 zajęcia grupa T Inne rytmy dla niej, inne dla niego. Cudne kroczki z repertuaru Noelii i Carlitosa.

21.30-0.30 milonga

Sobota

08.00-10.00 śniadanie

10.30-12.00 zajęcia grupa P Wdzięczne połączenie tradycji z nowoczesnością

12.05-14.05 praktyka

17.30-19.00 wykład P+T

19.15-20.45 zajęcia grupa T Jak tańczyc do Pugliese?

21.00-1.00 milonga

Niedziela

8.00-10.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa P Interpretacja muzyki: Sinfonia De Arrabal

11.35-12.35 praktyka

12.45-14.50 zajęcia grupa T Cambio de frente w dwóch odsłonach: nowoczesnej i tradycyjnej.

Obie grupy są średniozaawansowane. Zajęcia poprowadzimy w taki sposób, że każdy znajdzie właściwą dla siebie porcję wyzwań. Pod koniec poprzeczka będzie dosyć wysoko :-)

Dla osób przyjezdnych, zakwaterowanych w Domu Marynarza, rezerwujemy miejsca w grupie P, dla pozostałych w grupie T. W miarę dostępności miejsc, możliwe będą zamiany lub uczestnictwo w dodatkowej lekcji za dodatkową opłatą. Dla osób posiadających pakiet pełny lub pakiet tango koszt dodatkowej lekcji to 40 zł od osoby.

Można będzie też skorzystać z pojedynczych lekcji (cena 60 zł od osoby), jeśli pozostaną wolne miejsca w poszczególnych grupach - w pierwszej kolejności rezerwujemy miejsca dla osób wybierających pakiety. Rezerwację pojedynczych miejsc rozpoczynamy od 3 listopada.

Ceny (od osoby)

Pokoje, które dla Was rezerwujemy to deluxe ( po remoncie, o wyższym standardzie).

Mamy również do dyspozycji parę pokoi jednoosobowych (cena za 2 noclegi to 200 zł).

Zasady rezerwacji miejsc

Informacje i rezerwacje miejsc:

tango@tangoki.pl

Tango WALeC 29 września- 1 października 2017 , Pałac Jugowice

Jak pięknie jest w górach na przełomie września i października! Przestrzeń, górskie powietrze, piękne widoki, feeria barw kolorowych liści i do tego TANGO wśród przyjaciół i znajomych z różnych stron.

Tym razem Tango Walec przejedzie przez Góry Sowie. Gościł nas będzie Wasz ulubiony Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

przepiękną salę taneczną o drewnianym parkiecie na zajęcia, praktiki i milongi

bezpłatny monitorowany parking

Poprzednie edycje imprezy o nazwie "TANGO- WALeC" bardzo się Wam podobały, zatem kontynuujemy! Również ta impreza wyjazdowa będzie poświęcona tańczeniu tango-walca.

Czyli też tango, lecz TANGO NA 3/4

Dla uczestników poprzednich wyjazdów przygotowaliśmy nową porcję wyzwań, dla tych, którzy walca dopiero poznają - wprowadzenie w jego tajniki.

Opowiemy i pokażemy co walc ma wspólnego z tangiem a co je rózni. W jaki sposób, przy pomocy znanych juz kroków, wytańczyć walca. Jak oddać jego lirykę a jak i kiedy pobawić się rytmami.

Będą też nowe kroczki, muzykalność, bedzie o charakterze i jakości ruchu, jego różnicowaniu, o historii i typowych "zagraniach" rozmaitych orkiestr. Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził!

Za sterami tango-walca zasiądą operatorzy: Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Ceny (od osoby)

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Jugowice leżą w dolinie pomiędzy Zagórzem Śląskim a Walimiem. Hotel Pałac Jugowice, w którego przepięknej sali odbywały tańczyć będziemy na milongach i ćwiczyć podczas praktyk i warsztatów, leży w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Jugowice i Zagórze Śląskie, około 2,5 km od wzgórza z zamkiem Grodno. W pobliżu mamy takie miejscowości, jak Niedźwiedzica, Olszyniec, Michałkowa, Lubachów, Michałkowa, czy ciut dalej - Jedlina Zdrój, Walim, Rzeczka, Sokolec - i wiele innych. Region jest atrakcyjny turystycznie i oferuje mnóstwo miejsc w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Link do niektórych ofert.

Sami sprawdziliśmy i możemy polecić na przykład agroturystykę w Olszyńcu "Dom z Duszą" czy też w Glinnie agroturystykę "Stara Szkoła". Pałac Jugowice jest przy ul. Głownej (nie przy Górnej!), stąd najbliższe kwatery znaleźć można przy tej samej ulicy- np Dom Pod Karpiem.

Oprócz pensjonatów i kwater agroturystycznych w pobliżu Pałacu Jugowice znajdują się (1.5 km w dół rzeki) Hotel Borys oraz (1.5 km w górę rzeki) Ośrodek Konferencyjny Geovita. W obu są jeszcze miejsca i można je rezerwować przez internet.

( link do Geovity )

Przydatne informacje o okolicy:

Pod linkiem poniżej znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi: na żółto: Zamek Grodno, Hotel Pałac Jugowice, Hotel Borys, Hotel Geovita oraz inne opcje noclegów:

Noclegi w okolicach Pałacu Jugowice

Oprócz atrakcji tanecznych w okolicy mamy mnóstwo atrakcji turystycznych. Polecamy:

-wycieczkę na Zamek Grodno, którego sylwetka góruje nad okolicą a widok z zamkowej wieży na długo pozostaje w pamięci

-obejrzenie zapory na rzece Bystrzycy z 1917 r (Zapora, zbudowana w całości z kamienia, ma wysokość 44 m, jej szerokość u podstawy – tego nie widać – to około 30 metrów, a w koronie 3,5 m i jest długa na 220 m. Po tamie można spacerować – widoki są naprawdę piękne, a spojrzenie w dół robi wrażenie.)

- spacer dookoła Jeziora Lubachowskiego (z wizytą w restauracji Fregata)

-przy deszczowej pogodzie polecamy zwiedzanie podziemi: Kompleksu Riese - tajemniczego podziemnego miasta w Górach Sowich

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Program:

Piątek

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktyka

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa B

22.00-1.00 milonga

Sobota

09.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa B

11.40-13.10 zajęcia grupa A

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

18.30-20.00 zajęcia grup A i B

21.30-1.00 milonga

Niedziela

9.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

13.15-14.15 praktyka

Nasz niedawny pokaz- walc z Tangowej Majówki

Grupy A i B

Obie grupy są dla osób średniozaawansowanych, A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 3 lat A, powyżej trzech lat: B.

Zasady rezerwacji miejsc

Zapisy:

tango@tangoki.pl

Ciekawostka:

Wszyscy szukają "Złotego Pociągu" w okolicy Książa. Wyobraźnię rozpala zagadka sześciesiątego piątego kilometra torów. Tak, to całkiem niedaleko Jugowic. Tu filmik z naszej majowej eksploracji nieczynnej linii kolejowej 285:

https://picasaweb.google.com/117687491345796777900/TangowaMajowka2014#6009979561018622530

Na filmie przejeżdżamy drezyną przez 100 metrowy 10 przęsłowy stalowy wiadukt nad drogą i rzeką Bystrzycą. Dalej pojechaliśmy w stronę zamku Grodno i Lubachowa.

Wakacje z Tangiem 2017, 13-19 sierpnia , Gdynia

Wakacje z tangiem sierpień 2017 - TANGO z morza i marzeń

Jak zapewne wiecie w 2015 roku przeprowadziliśmy się z Wrocławia do Gdyni. Jeśli chcielbyście sami się przekonać, dlaczego zauroczyła nas Gdynia i jak to jest mieszkać nad samym morzem- zapraszamy w sierpniu na Wakacje z tangiem.

Bazę założymy w położonym tuż przy nadmorskim bulwarze Domu Marynarza. Tańczyć będziemy na parkiecie świeżo odrestaurowanej sali balowej, która być może pamięta falę popularności tanga lat 30-tych ubiegłego wieku.

Wakacje z tangiem to świetne miejsce by podnieść własne umiejętności taneczne, zanurzyć się w świecie tanga, jego muzyce,z głębić technikę - w przyjaznym środowisku, wśród innych życzliwych ludzi zarażonych tą samą pasją.

Wszystko jest dostępne na miejscu- nigdzie nie trzeba na zajęcia dojeżdżać, wystarczy wejść na salę. Nauczyciele doskonale mówiący po polsku - na wyciągnięcie ręki. By dotrzeć na milongi nie trzeba siadać za kierownicą.

W wolnych od tanga chwilach będziecie mogli do woli korzystać z wielu atrakcji okolicy.

Spacery: do dyspozycji mamy trzy kierunki (po przejściu 70 metrów na wschód od Domu Marynarza kończy się ląd :-). Wyruszywszy na zachód dotrzemy do miasta, na północy jest Kamienna Góra, dalej port (stąd ruszają statki do Helu i na Westerplatte albo po prostu na rejs po Zatoce), marina, Dor Pomorza, Akwarium, Oksywie, Rewa, Półwysep Helski. Jeśli ruszymy na południe czekają nas oszałamiające widoki w Rezerwacie Kępy Redłowskiej, wzgórza, doliny, plaża i klify Orłowa, scena letnia; spokojna plaża, wzgórza i park w Kolibkach, urokliwe okolice Sopotu, jego puby, kawiarenki, secesyjne wille, i dalej aż do Gdańska.

"Pakiet Pełny" obejmuje, oprócz warsztatów, praktyk i milong, zakwaterowanie w Domu Marynarza, a dokładnie noclegi ze śniadaniami. Jeśli ktoś chciałby zamieszkać u znajomych, rodziny, w pensjonacie czy w innym hotelu (najbliżej znajduje się hotel "Różany Gaj" oraz "Nadmorski") wówczas polecamy pakiet "Tylko Tango".

Warsztaty i praktyki poprowadzi sprawdzona ekipa:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Gdynia/Wrocław) www.tangoki.eu

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

To już ósme Wakacje z Tangiem na które zapraszamy (my- Katarzyna Press i Irek Michalewicz) Was wraz z Kasią Chmielewską i Mateuszem Kwaterko.

Czytaliście już,że zapewniamy naukę , wypoczynek i zabawę. By mieć pojęcie, jaka to zabawa obejrzyjcie choć niektóre albumy zdjęć z naszych Wakacji z Tangiem!

Każdy z wyjazdów jest niepowtarzalny, na ich klimat wpływ mają zmieniający się uczestnicy, ale wspólną mają przyjazną atmosferę.

Atmosferę wyjazdu przybliżą Wam Zdjęcia z Wakacji z Tangiem (2015)

Przewidujemy zajęcia dla dwóch grup: o krótszym (grupa A) i dłuższym (grupa B) stażu tangowym.

Zasady rezerwacji miejsc

Ceny (od osoby)

Dopłata do miejsca w pokoju dwuosobowym deluxe (pokój wielkością zbliżony do standardu ale świeżo po remoncie) - 120 zł od osoby za cały pobyt

Dopłata do miejsca w pokoju jednoosobowym standard - 360 zł

Dopłata do miejsca w pokoju jednoosobowym deluxe - 600 zł

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia opłaty miejscowej 2,18 zł za osobę/noc

W maili zgłoszeniowym proszę podać imiona i nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę oraz rodzaj pokoju.

Rozkład zajęć

Niedziela 13 sierpnia

15.45-16.45 praktyka Tangoki

16.50-18.50 zajęcia B Tangoki Ocho HD (high definition) i przyspieszenia w systemie skrzyżowanym

19.00-21.00 zajęcia A Caminito Postura, objęcie, chodzenie

21.30 - 0.30 milonga powitalna (zagra słynący z wyciskania tangowej liryki do ostatniej kropli DJ TomaSz z Lęborka)

Poniedziałek 14 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia B Caminito

12.10-14.10 zajęcia A Tangoki Po zamkniętej stronie objęcia. Przyjemność bez pośpiechu

15.30-17.30 praktyka Caminito

20.00-21.15 F1 Tangoki Mostki w walcu- zdobione końcówki fraz

21.30-0.30 milonga (muzykę przygotuje znany z zamiłowania do tradycji DJ Kazimierz Rabiej z Chojnowa. Nie wiecie gdzie to? Niedaleko Bolesławca. A gdzie leży Bolesławiec? 120 km na zachód od Wrocławia.)

Wtorek 15 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A Caminito Technika i improwizacja - jak tańczyć swobodnie, jak produkować nowe kroczki

12.10-14.10 zajęcia B Tangoki Jak się rozwijać w tangu? Jakość ruchu, środki ekspresji, muzykalność, technika, ćwiczenia

15.30-17.30 praktyka Tangoki

20.00-21.15 F2 Caminito Vals&milonga - "to samo nie jest takie samo"

21.30-0.30 milonga przebierana: Morskie Klimaty DJ Katarzyna Press (Gdynia)

Środa 16 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A Caminito Muzykalność: pauza i zwolnienie

12.10-14.10 zajęcia B Tangoki 16.30-17.45 F3 Caminito Vals&milonga - "to samo nie jest takie samo"

18.15-19.30 F4 Tangoki Twoja noga w moich rękach-zabawy swobodną nogą partnerki

20.00-23.00 Praktyka - wydanie specjalne. Szykujcie się na zabawę.

Czwartek 17 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A Tangoki

12.10-14.10 zajęcia B Caminito

15.30-17.30 praktyka Caminito

18.40-19.55 FT Caminito- Technika dla pań i panów

20.00-21.15 F5 Caminito Vals&milonga - "to samo nie jest takie samo"

21.30-0.30 milonga z pokazem Kasi i Irka ( ok.23.15) DJ Grzegorz Hess z Krakowa

Piątek 18 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia B Caminito

12.10-14.10 zajęcia A Tangoki

15.30-17.30 praktyka Tangoki

20.00-21.15 F6 Tangoki KONTRA - jak, kiedy i gdzie stosować. Oraz po co. Teoria i praktyka "Contra movimientos" .

21.30-0.30 milonga pożegnalna- pokaz Kasi i Mateusza (ok.23.15) DJ Krzysztof Rumiński (Toruń)

Sobota 19 sierpnia

8.00-11.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A Caminito Obroty łatwe i efektowne

12.10-14.10 zajęcia B Tangoki

F1, F2, F3... to zajęcia fakultatywne (dodatkowe). Mozna się na nie zapisać już na miejscu- wpisując na listę znajdującą się przed wejściem do sali lub rezerwując sobie miejsce mailowo lub telefonicznie. (691876301, tango@tangoki.pl) Trwają 75 minut, kosztuja 40 zł od osoby.

Trochę więcej o Gdyni:

Na początku była łysa góra

Sto lat temu po raz pierwszy uwieczniono ją na fotografii. Co wyjątkowego jest w gdyńskiej Kamiennej Górze, że dziś wielu marzy, by tam zamieszkać, a parcele osiągają rekordowe ceny?

Na zdjęciu z 1904 r. na pierwszym planie otoczony szczerym polem Kurhaus - dom wypoczynkowy, stojący na miejscu dzisiejszego skweru Kościuszki. W tle Kamienna Góra - wzniesienie pozbawione drzew i zabudowy, w dodatku płaskie jak stół. Sto lat później ludzie gotowi są wydać fortunę, by tam zamieszkać.

Zachowana do dziś zabudowa Kamiennej Góry to lokalny ewenement. - Tylko tam widać, że w początkach myślenia o Gdyni wiązano jej przyszłość z funkcją letniskową. Każdy, kto tu wypoczywał, chciał mieć letni dom z widokiem na morze. Dlatego dzisiejsza Kamienna Góra to enklawa willi i dworków - mówi Sławomir Kitowski, autor książek o Gdyni i badacz jej dziejów, który w przyszłym roku planuje wydanie albumu o Kamiennej Górze. - W samym śródmieściu Gdyni udało się wcielić w życie ideę "miasta ogrodu", gdzie elegancka zabudowa jednorodzinna tonie w zieleni.

Kompleks ogrodowy letniska przetrwał niemal nienaruszony do lat 80., a w 1985 r. został wpisany do rejestru zabytków.

Gdynia główna letniskowa

O Kamiennej Górze jeszcze przed trzema wiekami nikt nie słyszał. Teren zwany Gdyńskimi Górami stanowił (podobnie jak pozostała część Gdyni) własność klasztoru w Kartuzach, ale w końcu XVIII w., po likwidacji klasztoru, obszar przekazano w dzierżawę niemieckim osadnikom i od 1809 r. nosił nazwę Steinberg (w tłumaczeniu na polski: Kamienna Góra). Na przełomie XIX i XX w. znajdował się tam majątek Steinberg (obejmujący dzisiejszą Kamienną Górę i Wzgórze św. Maksymiliana) z nieistniejącymi już zabudowaniami dawnego folwarku: dworkiem otoczonym ogrodem ze stuletnimi lipami oraz stajnią (obecnie ul. Korzeniowskiego 12 i 9).

Nie wiadomo, jak dziś wyglądałaby Kamienna Góra, gdyby nie warszawski bankier Ryszard Gałczyński, który w 1920 r. wysłał do Gdyni brata, mecenasa Henryka Gałczyńskiego, by poszukał odpowiedniego terenu na urządzenie morskiego kąpieliska. Ryszard Gałczyński sfinansował kupno folwarku Steinberg i przekazał go założonej przez siebie spółce Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich. - Dawne zabudowania majątku Steinberg zostały dostosowane do potrzeb letniska. Dworek przemianowano na Stary Dwór, a w przebudowanych stajniach urządzono pensjonat Belweder i biura Towarzystwa Kąpieli Morskich - opowiada dr Maria Jolanta Sołtysik, autorka książek o gdyńskiej architekturze i tekstu do wydanego niedawno "Małego przewodnika po zabytkach Kamiennej Góry".

Wkrótce za Gałczyńskim przyszli kolejni inwestorzy, na Kamiennej Górze (wówczas nazywanej Kamieńcem Pomorskim) wyrastała willa za willą. - Dziś nie wiadomo, który z domów stanął pierwszy - mówi Robert Hirsch, miejski konserwator zabytków w Gdyni. - Co prawda, jedna z nich, nieistniejąca już willa Janiny Rudowskiej przy obecnej ulicy Sieroszewskiego, nosiła nazwę Pierwsza, ale nie ma dowodów, że faktycznie nią była.

"W szczególności powstają one, nie tyle w samej Gdyni, ile nad dominującym nad nią od strony południowej nagim wzgórzu zwanym Kamienną Górą, gdzie w latach 1922-23 zbudowano ogółem 52 większych i mniejszych will, jedno- i dwupiętrowych, przeważnie modernistycznych, dalsze znajdują się w budowie" - donosił Mieczysław Orłowicz w wydanym w 1924 r. we Lwowie "Przewodniku po województwie pomorskim" - "W 1924 r. przybędzie dalszych 20 will. Letnisko to ma własny wodociąg i elektrownię, w projekcie budowa własnych łazienek. W 1923 r. bawiło w Gdyni i Kamieńcu 3500 gości".

Plan letniska opracowali warszawscy urbaniści: Tadeusz Zieliński (także autor projektów znacznej części domów) i Tadeusz Tołwiński, zainspirowani modną wówczas ideą "miast ogrodów". - Zaproponowali układ malowniczych ulic wpisanych łagodnymi łukami w rzeźbę terenu - opowiada dr Sołtysik. - Wiele z nich kończyło się romantycznymi przejściami i schodami wtulonymi w strome zbocza, jednym z nich była popularna "drabina Jakuba". Centralną część planu zajmował okrągły plac na osi ulicy Mickiewicza z promienistym rysunkiem dojść i dojazdów.

Zakopiańska chata z widokiem na morze

Na początku lat 20. na Kamiennej Górze najchętniej budowano w stylu dworkowym, świetnie wpisującym się w sielankowy klimat nadmorskiego letniska. - Ów styl dworkowy sięgał korzeniami do romantycznych poszukiwań polskiego stylu narodowego, nawiązując do form polskiej siedziby szlacheckiej - uważa dr Sołtysik. - Znamienne, że większości domów, jak to było w zwyczaju w miejscowościach uzdrowiskowych, nadawano imiona własne: Wiesinek, Laguna, Victoria Regia itp.

Z czasem jednak zaczęto traktować dawny zespół letniskowy jako willową dzielnicę mieszkaniową Gdyni. - Na przełomie lat 20. i 30. wokół trwała przecież budowa miasta i portu. Zmianom tym towarzyszyła radykalna przemiana form architektonicznych domów na Kamiennej Górze. Na teren dawnego letniska wkroczył modernizm, a ściślej awangardowa odmiana modernizmu zwana funkcjonalizmem z pozbawionymi ozdób elewacjami, geometrycznymi bryłami i płaskimi dachami - dodaje dr Sołtysik.

Pamiątką po nadmorskim letnisku są dziś także ... przykłady stylu zakopiańskiego w architekturze - drewniane domy na wysokiej podmurówce (np. dawny Dom Klubu Polskiego przy ul. I Armii WP 28, willa Orla przy ul. Kasprowicza 2)

Już wówczas Kamienną Górę zamieszkiwała elita - willę Sokola zbudowano dla Ryszarda Gałczyńskiego, założyciela letniska, Kadrówka była letnim domem pisarza Wacława Sieroszewskiego, Otok wzniesiono dla hrabiego Franciszka Otockiego, a Łosiówkę dla hrabiny Magdaleny Łosiowej. Przy ul. Mickiewicza 34 mieszkał Julian Rummel - twórca Żeglugi Polskiej, sąsiadował z nim Stanisław Darski - późniejszy minister żeglugi.

Centrum towarzyskim letniska była okolica hotelu Cassubia (hotel nieistniejący, dziś w odbudowanym obiekcie przy ul. Sędzickiego, naprzeciwko domu studenckiego Akademii Morskiej, mieszczą się biura), do którego biegła główna arteria - prowadząca równolegle do plaży ulica Kaszubska (dziś Sienkiewicza). Przed eleganckim hotelem znajdował się skwer z muszlą koncertową. - W latach 30. na Kamiennej Górze stało już około stu willi i pensjonatów, nowoczesny Dom Zdrojowy z ciepłymi kąpielami morskimi [obecny Dom Marynarza - red.], zapraszały liczne kawiarnie, restauracje i dancingi - mówi dr Sołtysik. - W sezonie dwa razy dziennie odbywał się koncert w parku i występy artystyczne, zabawy, bale, iluminacje. Organizowano konkursy hipiczne, zawody pływackie i tenisowe, a piaszczysta plaża i osłonięta od wiatrów zatoka zapraszały do morskich kąpieli.

Do wybuchu wojny udało się zabudować głównie północną i środkową część Kamiennej Góry. Dynamiczny rozwój "dzielnicy ogrodu", który w zamyśle projektantów miał objąć także zachodnio-południowy stok wzniesienia oraz teren dzisiejszego Wzgórza św. Maksymiliana, przerwała II wojna. A powojenni urbaniści nie przejmowali się pierwotnym założeniem planistycznym - w okolicy ulic Krasickiego, Necla, I Armii WP stanęły bloki i wieżowce z wielkiej płyty. Dzielnica straciła kameralny charakter i podzieliła się na dwie strefy: część willową i typowe osiedle.

Więcej

Tangowa Majówka 2017, 29 kwietnia-3 maja, Jastrzębia Góra

Zanurz się w oceaniczną głębię tanga, poddaj się jego rytmowi, wykorzystaj porę przypływu!

W maju unosimy się na fali sacad i entrad, serfujemy wśród ocho i giro!

Daj się porwać żywiołowi na pięć upojnych, ukołysanych tangiem dni!

Zanurkujmy razem, przed Wami Majowy Wielki Błękit Tanga!

Bądź na fali i płyn do Jastrzębiej Góry!

..."Morza szum, ptaków śpiew, cicha plaża pośród drzew"... i TANGO!

W tym roku na Tangową Majówkę zapraszamy Was serdecznie do nowiutkiego domu wczasowego w Jastrzębiej Górze.

Jeśli myśleliście, że nad morze to za daleko, by jechać tylko na weekend, to tym razem ten argument nie działa: Majówka trwa aż pięć dni!

Będzie czas na tango, będzie na spacery wzdłuż plaży, chłodzenie stóp w wodzie, wsłuchiwanie się w szum fal i siebie nawzajem, wypatrywanie jastrzębi i podziwianie widoków z wysokiego klifu.

Od soboty do środy oddychać będziecie tangiem i morskim powietrzem.

O atrakcje związane z tangiem zadbają:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Gdynia/Wrocław) www.tangoki.eu

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

Rezerwujcie czas i miejsca!

Zapewniamy:

9 godzin warsztów tanga

8 godzin praktyk pod okiem nauczycieli

4 wieczorne milongi (z dodatkowymi atrakcjami)

4 noclegi w pokojach dwuosobowych

3 posiłki dziennie: śniadania, obiady, kolacje

możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych

Zasady rezerwacji miejsc

Mieszkać będziemy w nowiutkim domu wczasowym Malvis w zachodniej części Jastrzębiej Góry.

Ceny (od osoby)

Przewidujemy zajęcia dla trzech różnych grup zaawansowania.

A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 2 lat A, powyżej dwóch - B. Powyżej pięciu lat - grupa C.

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia, aktualnie obowiązującej, opłaty miejscowej.

Rozkład zajęć

Sobota

14:00 obiad

15:00-16:00 praktyka Tangoki

16:00-17:30 zajęcia grupa B Tangoki

17:40-19:10 zajęcia grupa C Caminito

19:00 kolacja

19:45-21:15 zajęcia grupa A Tangoki

21:30-0:30 milonga

Niedziela

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa A Caminito

11:45-13:45 zajęcia grupa C Tangoki

14:00 obiad

15:00-17:00 praktyka Tangoki

17:00-18:30 zajęcia grupa B Caminito

18:45-20:00 F1 Tangoki

20:00 kolacja

21:30-1:00 milonga

Poniedziałek

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa B Tangoki

11:45-13:45 zajęcia grupa C Caminito

14:00 obiad

15:00-17:00 praktyka Caminito

17:10-18:40 zajęcia grupa A Tangoki

19:00 kolacja

19:50-21:05 F2 Caminito

21:30-1:00 milonga

Wtorek

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa C Tangoki

11:45-13:45 zajęcia grupa A Caminito

14:00 obiad

15:00-17:00 praktyka Tangoki/Caminito

17:10-18:40 zajęcia grupa B Caminito

19:00 kolacja

20:00-21:30 zajęcia wspólne grup A, B i C

21:30-1:00 milonga

Środa

09:00 śniadanie

10:00-11:30 zajęcia grupa A Caminito

11:40-13:20 zajęcia grupa B Tangoki

13:30-15:00 zajęcia grupa C Caminito

15:00-16:00 praktyka Tangoki

F1, F2 to zajęcia fakultatywne (trwają 75 minut, koszt 40 złod osoby). Zapisać się na nie można na miejscu - lista chętnych będzie umieszczona przed salą do tańca. Osoby poszukujące partnera/partnerki mogą się zapisywac solo- zostawiając obok swego nazwiska miejsce dla potencjalnej pary.

Dla osób, którym zajęć nigdy dosyć, przewidzieliśmy możliwość uczestniczenia dodatkowo w zajęciach drugiej grupy w bardzo korzystnej cenie.


Zapisy: tango@tangoki.pl

Primavera, 17-19 marca 2017, Szklarska Poręba

Tangowy początek wiosny w zimowej stolicy Karkonoszy czyli w Szklarskiej Porębie!


Podczas tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, dawnej bazy wypadowej poszukiwaczy skarbów, z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesny pensjonat "Orla Skała" będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast i krajów oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Nie wiemy, czy na początku wiosny tak jak rok temu będzie dużo śniegu, czy też słońce będzie nas rozpieszczać. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, nauki i duużo tanga. I trochę czasu na spacery. Pensjonat leży tuż przy szlakach turystycznych (na Chybotek i Złoty Widok), z okien i tarasu rozciąga się widok na las, zieloną polanę i góry.

W ośrodku jest parking i internet.

Zdjęcia z imprezy dwa lata temu:

widok z okolic pensjonatu

Planujemy dwie grupy warsztatowe.

W jednej z nich zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Liczymy na udział w imprezie tangowych przyjaciół z Drezna, Cottbus, Berlina i Görlitz.

Warsztaty tanga:"Tradycja i nowoczesność"

poprowadzą

Katarzyna Press i Irek Michalewicz

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Co kryje się pod hasłem "Tradycja i nowoczesność"?

Prowadziliśmy już kilka razy (we Wrocławiu, Gdańsku, Szklarskiej Porębie) warsztaty pod takim hasłem- i zawsze bardzo się podobały. Otwierały oczy na bogactwo możliwości.

W tańcu czerpiemy z różnych wzorców- z wpływów, jakie na tango miały taniec współczesny, balet, improwizacja w kontakcie, świadomość ciała, z nowoczesnych technik. Ale nie stronimy wcale od wypróbowanych na tysiącach parkietów rozwiązań stosowanych przez starych wyjadaczy, tradycjonalistów. Każda z tych opcji jest ciekawa i przydatna, każda otwiera inne możliwości, stawia inne wyzwania.

Zwykle spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem, kiedy przedstawiamy techniki tango nuevo - figury poza osią (volcady, colgady), wyrafinowane spirale, bolea i gancha. Są to piękne elementy, ale wymagające utrwalonej techniki i wielu, wielu godzin ćwiczeń. O ile po jednej lekcji obcego języka nikt nie spodziewa się, że będzie się nim płynnie posługiwał podczas zagranicznej wycieczki, to przy opanowywaniu nowej techniki jest podobnie - po jednej lekcji o boleo nie będziesz umiał perfekcyjnie tego elementu! A wiele osób tego się właśnie spodziewa... Warto ćwiczyć!

Z drugiej strony - taniec na milongach nie składa się przede wszystkim z trudnych ewolucji - są zestawy zachowań wypracowane przez pokolenia tancerzy, "odporne na zniekształcenia". Warto je poznać i umieć stosować.

Stąd program będzie zawierał po połowie- zajęcia z nurtu nuevo oraz nurtu tradycyjnego tanga.

Po warsztatach we Wrocławiu komentarze były takie:

Nuevo- jakie to piękne, ale jakie trudne!!!

Tradycja- od razu to tańczyliśmy na milondze!!!

Obie ścieżki trzeba poznać, obie dają frajdę.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki- śniadania i obiadokolacje

dwie wieczorne milongi

Zasady rezerwacji miejsc

Ceny (od osoby)

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia, aktualnie obowiązującej, opłaty miejscowej.

Program:

Piątek

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktyka

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.15-21.45 zajęcia grupa B

22.00-1.00 milonga

Sobota

08.00-10.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

18.30-20.30 wykład zajęcia wspólne grup A i B

21.30-1.00 milonga

Niedziela

8.00-10.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktyka

Sala taneczna mieści się na piętrze, zaś jej okna wychodzą na góry! W trakcie milong tego nie docenimy, ale podczas zajęć ten widok może nas ukoić.

Warunki mieszkaniowe są zacne, pensjonat ma trzy gwiazdki. Fotka pokoju i łazienki:

Zapisy:

tango@tangoki.pl

PRIMAVERA: Tradition und Moderne, Szklarska Poreba 17-19 März 2017

Tango zum Frühlingsanfang in der Winterhauptstadt des Riesengebirges in Szklarska Poreba!

Während dieses Tangoworkshops in Szklarska Poreba, dem ehemaligen Basislager der Erz- und Schatzsucher weit weg von der Hektik der Stadt, wohnen wir in einer komfortablen Unterkunft, der modernen Pension „Orla Skala“. Hier können wir tanzen, an Workshops uns Praktikas teilnehmen, üben und uns austauschen mit Tangoliebhabern aus anderen Städten und Ländern.

Wir wissen nicht, ob es wie letztes Jahr reichlich Schnee geben wird oder ob wir von der Sonne verwöhnt werden.

Es wird auf jeden Fall eine Menge Spaß, viel zu lernen und viiiel Tango geben aber auch ein wenig Zeit zum Bummeln. Die Pension liegt direkt an vielen Wanderwegen und aus den Fenstern hat man einen herrlichen Blick auf das Riesengebirge.

Die Pension verfügt über einen Parkplatz und WLAN.

Wir planen zwei Workshop-Gruppen.

In einer mit Übersetzung ins Deutsche. Wir freuen uns auf die Teilnahme unserer Tango-Freunde aus Dresden, Cottbus, Berlin und Görlitz.

Den Tango Workshop: "Tradition und Moderne"

führen

Katarzyna Press und Irek Michalewicz


Mehr über uns

Video-Lektionen Video-Shows

Was verbirgt sich hinter dem Motto "Tradition und Moderne" ?

Ein unter diesem Motto bereits durchgeführter Workshop in Wroclaw (Breslau) wurde sehr gut aufgenommen aber er war leider zu kurz.

Im Tanz schöpfen wir aus unterschiedlichen Quellen wie dem zeitgenössischen Tanz, dem Ballett, der Improvisation in Berührung, Körperwahrnehmung und dem Tango mit modernen Techniken. Aber wir wollen nicht die Erfahrung der alten Milongueros der Traditionalisten vergessen. Jede dieser Optionen ist interessant und sinnvoll, eröffnet jeweils andere Möglichkeiten und stellt andere Herausforderungen.

In der Regel treffen wir auf großes Interesse bei der Vorstellung von Techniken des Tango Nuevo, bei Figuren außerhalb der Achse (Volcadas, Colgadas), ausgefeilten Spiralen, Boleos und Ganchos. Das sind schöne Elemente, die aber eine gute Technik erfordern und viele, viele Stunden des Übens.

Hier eine Zusammenfassung der Urlaubsaktivitäten:

Wir bieten Ihnen:

6 Stunden Workshops

4 Stunden Praxis mit Unterstützung der Lehrer

2 Nächte im Doppelzimmer

Mahlzeiten-Frühstück und Abendessen

2 Milongas

Preise

17-19 March - Tango PRIMAVERA

Tango meeting at the first spring days in mountain region.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

HB in double room (Orla Skala Hotel, Szklarska Poręba)

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Reservation rules

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Orla Skała

Information and registration: tango@tangoki.pl

Śnieżynka 17-19 lutego 2017, Pałac Jugowice

Śnieżynka czyli MILONGA w PAŁACU

english version below

Po czterech fantastycznych zimowych imprezach (2013, 2014, 2015, 2016) zapraszamy w lutym na piątą edycję Śnieżynki, czyli tanga w środku zimy.

JAK TAŃCZYĆ MILONGĘ

Jak się nią bawić? Jak czerpać więcej przyjemności? Jak wykorzystać muzykę? Jakimi kroczkami zachwycić?

Będą dwie grupy warsztatowe - jedna dla osób zaczynających przygodę z milongą i druga dla zaawansowanych.

Warsztaty poprowadzą Katarzyna Press i Irek Michalewicz.

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Wyjeżdżamy w Góry Sowie - gościł nas będzie Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Sala ma okna aż do ziemi, więc mamy nadzieję na oglądanie pięknej zimy zza szyb. Nie trzeba będzie wychodzić z budynku - sala jest połączona z częścią hotelową i restauracyjną korytarzem.

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

Program:

Piątek 17 lutego

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.15-21.45 zajęcia grupa B

22.00-1.00 milonga

Sobota 18 lutego

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

18.30-20.15 wykład zajęcia wspólne grup A i B

21.30-1.00 milonga

Niedziela 19 lutego

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktika

W Pałacu Jugowice od dwóch lat roku działa centrum SPA. Nie zapomnijcie kostiumów kąpielowych, klapek czy ulubionych szlafroczków.

Są tu sauny: fińska, parowa, na podczerwień, beczka z wodą gorącą i basen z lodowatą. A wszystko to na świeżym powietrzu.

Ceny (od osoby)

Grupy A i B

Obie grupy są dla osób średniozaawansowanych, A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 3 lat A, powyżej B.

Zasady rezerwacji miejsc

Zapisy:

tango@tangoki.pl

17-19 February 2016 -Tango Snowflake

Tango meeting in the shadow of the medieval castle

During this winter we invite you to an unusual place. In the Owl Mountains - with its hidden mysteries, amongst the trees covered with a snow - the valley of the river Bystrica provides a beautiful ballroom - perfect for dancing tango. There - in a nineteenth century, completely and tastefully restored hunting lodge - away from the hustle and bustle of the city, in a comfortable environment you will be able to dance, learn, have fun. From Friday to Saturday (February 19 to 21) you can take part in workshops, dance at milongas, practice and exchange experience with other tango-addicted and meet people from different cities and countries.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

How to have more fun dancing milonga?

more information, prices: check here

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

BB in double room (Jugowice Palace Hotel )

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Reservation rules

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Jugowice Palace

Information and registration: tango@tangoki.pl

Jesienne Tango 11-13 listopada 2016, Pałac Jugowice

W tym roku na Jesienne Tango zapraszamy Was na trzy dni po raz kolejny w miejsce niezwykłe. Wśród tajemniczych Gór Sowich kryjących zagadki “bombowych podziemi”, pośród drzew w barwnej jesiennej szacie (jak na naszym zdjęciu poniżej), w dolinie rzeki Bystrzycy znajduje się jedna z najpiękniejszych sal balowych, na której tańczyliśmy tango.

Tam, w XIX-wiecznym, gruntownie i ze smakiem odrestaurowanym, pałacyku myśliwskim z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Gościł nas będzie hotel Pałac Jugowice.

"Jesienne tango" w 2016 wykorzysta wolny piątek, który wypada 11 listopada.

Zatem bawimy się, uczymy, tańczymy, wypoczywamy w spa i górach od piątku do niedzieli.

Program:

Piątek 11 listopada

zakwaterowanie - pokoje możemy zajmować od godziny 14, wcześniej zapraszamy na rozpoznanie okolicy

15.00-16.00 praktyka

16.30-18.00 zajęcia grupa A

17.00-19.00 obiadokolacja

18.10-19.40 zajęcia grupa B

20.00-21.00 Prelekcja - opowieści o tangu

21.30-0.30 milonga

Sobota 12 listopada

09.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A

18.55-20.25 zajęcia grupa B

21.30-1.00 milonga

Niedziela 13 listopada

9.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

13.15-14.15 praktyka

Grupy A i B

Obie grupy są dla osób średniozaawansowanych, A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 3 lat A, powyżej B.

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

TANGO WALeC 30 września-2 października 2016, Pałac Jugowice

Jak pięknie jest w górach w październiku! Przestrzeń, górskie powietrze, piękne widoki, feeria barw kolorowych liści i do tego TANGO wśród przyjaciół i znajomych z różnych stron.

Tym razem Tango Walec przejedzie przez Góry Sowie. Gościł nas będzie Wasz ulubiony Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

przepiękną salę taneczną o drewnianym parkiecie na zajęcia, praktiki i milongi

bezpłatny monitorowany parking

Poprzednie edycje imprezy o nazwie "TANGO- WALeC" bardzo się Wam podobały, zatem kontynuujemy! Również ta impreza wyjazdowa będzie poświęcona tańczeniu tango-walca.

Czyli też tango, lecz TANGO NA 3/4

Dla uczestników poprzednich wyjazdów przygotowaliśmy nową porcję wyzwań, dla tych, którzy walca dopiero poznają - wprowadzenie w jego tajniki. Będą nowe kroczki, muzykalność, opowiemy o tym co dla walca i tanga wspólne a co je różni, o charakterze ruchu, jego różnicowaniu, o typowych "zagraniach" rozmaitych orkiestr. Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził!

Za sterami tango-walca zasiądą operatorzy: Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Ceny

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Jugowice leżą w dolinie pomiędzy Zagórzem Śląskim a Walimiem. Hotel Pałac Jugowice, w którego przepięknej sali odbywały tańczyć będziemy na milongach i ćwiczyć podczas praktyk i warsztatów, leży w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Jugowice i Zagórze Śląskie, około 2,5 km od wzgórza z zamkiem Grodno. W pobliżu mamy takie miejscowości, jak Niedźwiedzica, Olszyniec, Michałkowa, Lubachów, Michałkowa, czy ciut dalej - Jedlina Zdrój, Walim, Rzeczka, Sokolec - i wiele innych. Region jest atrakcyjny turystycznie i oferuje mnóstwo miejsc w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Link do niektórych ofert.

Sami sprawdziliśmy i możemy polecić na przykład agroturystykę w Olszyńcu "Dom z Duszą" czy też w Glinnie agroturystykę "Stara Szkoła". Pałac Jugowice jest przy ul. Głownej (nie przy Górnej!), stąd najbliższe kwatery znaleźć można przy tej samej ulicy- np Dom Pod Karpiem.

Oprócz pensjonatów i kwater agroturystycznych w pobliżu Pałacu Jugowice znajdują się (1.5 km w dół rzeki) Hotel Borys oraz (1.5 km w górę rzeki) Ośrodek Konferencyjny Geovita. W obu są jeszcze miejsca i można je rezerwować przez internet.

( link do Geovity )

Przydatne informacje o okolicy:

Pod linkiem poniżej znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi: na żółto: Zamek Grodno, Hotel Pałac Jugowice, Hotel Borys, Hotel Geovita oraz inne opcje noclegów:

Noclegi w okolicach Pałacu Jugowice

Oprócz atrakcji tanecznych w okolicy mamy mnóstwo atrakcji turystycznych. Polecamy:

-wycieczkę na Zamek Grodno, którego sylwetka góruje nad okolicą a widok z zamkowej wieży na długo pozostaje w pamięci

-obejrzenie zapory na rzece Bystrzycy z 1917 r (Zapora, zbudowana w całości z kamienia, ma wysokość 44 m, jej szerokość u podstawy – tego nie widać – to około 30 metrów, a w koronie 3,5 m i jest długa na 220 m. Po tamie można spacerować – widoki są naprawdę piękne, a spojrzenie w dół robi wrażenie.)

- spacer dookoła Jeziora Lubachowskiego (z wizytą w restauracji Fregata)

-przy deszczowej pogodzie polecamy zwiedzanie podziemi: Kompleksu Riese - tajemniczego podziemnego miasta w Górach Sowich

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Program:

Piątek

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktyka

18.30-20.00 zajęcia grupa B

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa A

22.00-1.00 milonga

Sobota

09.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A

18.55-20.25 zajęcia grupa B

21.30-1.00 milonga

Niedziela

9.00-10.30 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

13.15-14.15 praktyka

Grupy A i B

Obie grupy są dla osób średniozaawansowanych, A - osoby mniej doświadczone, B - bardziej. Granica, jak zwykle przy takich podziałach, jest płynna. Wskazówką może być liczba lat tańczenia tanga do 3 lat A, powyżej B.

Zasady rezerwacji miejsc

Zapisy:

tango@tangoki.pl

Ciekawostka:

Wszyscy szukają "Złotego Pociągu" w okolicy Książa. Wyobraźnię rozpala zagadka sześciesiątego piątego kilometra torów. Tak, to całkiem niedaleko Jugowic. Tu filmik z naszej majowej eksploracji nieczynnej linii kolejowej 285:

https://picasaweb.google.com/117687491345796777900/TangowaMajowka2014#6009979561018622530

Na filmie przejeżdżamy drezyną przez 100 metrowy 10 przęsłowy stalowy wiadukt nad drogą i rzeką Bystrzycą. Dalej pojechaliśmy w stronę zamku Grodno i Lubachowa.

Wakacje z tangiem 14-21 siepnia 2016, Zamek Karnity

W tym roku zapraszamy Was na Wakacje z Tangiem do romantycznego zamku nad jeziorem.

Wśród jego zabudowań znajduje się wyjatkowy obiekt :dawna ujeżdżalnia ,obecnie przebudowana na piękną salę balową, gdzie będziemy tańczyli tango.

Pomiędzy zajęciami wypoczywamy na plaży, po milondze możemy chłodzić stopy w czystych wodach jeziora.

Tango, dużo tanga, milongi, praktyki, warsztaty, neogotycki pałac, park w letniej bujnej szacie, mnóstwo zieleni, ptaków, własne jezioro, w pobliżu mnóstwo atrakcji turystycznych - a wszystko to kilka kilometrów od Miłomłyna (na trasie trasy Gdańsk-Warszawa). Niedaleko Ostródy i Iławy.

Zamek otoczony jest dużym parkiem , na którego terenie jest mnóstwo ciekawych zwierząt, wszyscy, nie tylko dzieci ale i dorośli, nie mogli oderwac się od ślicznych kucyków (zwłaszcza młodego), zabawnych długowłosych rudych świnek, widoku stada danieli.

Dlaczego warto jechać z nami?

Wyjazdy z tangiem organizujemy od wielu lat. Kiedy niedawno sięgnęliśmy do archiwum i je policzyliśmy okazało się , że od 2008 roku zorganizowaliśmy ich już dokładnie 40.

Nad jeziorami, w górach, nad morzem…. ( Zapraszamy do obejrzenia Archiwum)

Starannie dobieramy miejsca do których zapraszamy Was na TANGO. Tak , by prócz świetnych warunków do tańczenia móc po zajęciach cieszyć oczy piękną okolicą, zwiedzać, spacerować i wypoczywać.

Uczestnicy wszystkich naszych wyjazdów podkreślają świetną ich organizację.

Słyniemy z dbałości o szczegóły: improwizacją bawimy się w tańcu zaś na naszym wyjeździe spodziewajcie się dopracowanego harmonogramu, przemyślanych i punktualnie rozpoczynających się zajęć, milong z doskonale dobraną taneczną muzyką, czasu na wypoczynek i zabawę.

Wakacje z tangiem to również okazja by poznać innych pozytywnie zakręconych na punkcie tanga ludzi z różnych stron kraju i świata, wspólnie dzielić z nimi pasję oraz spędzać czas również poza salą taneczną

To już siódme Wakacje z Tangiem na które zapraszamy (my- Katarzyna Press i Irek Michalewicz) Was wraz z Kasią Chmielewską i Mateuszem Kwaterko.

Czytaliście już,że zapewniamy naukę , wypoczynek i zabawę. By mieć pojęcie, jaka to zabawa obejrzyjcie choć niektóre albumy zdjęć z naszych Wakacji z Tangiem!

Każdy z wyjazdów jest niepowtarzalny, na ich klimat wpływ mają zmieniający się uczestnicy, ale wspólną mają przyjazną atmosferę.

Atmosferę wyjazdu przybliżą Wam Zdjęcia z zeszłorocznych Wakacji z Tangiem (2015)

Zdjęcia z tegorocznej majówki w Karnitach

Dbamy o to, by podczas wyjazdu był czas na naukę integrację i zabawę. Oraz edukację muzyczną:

Więcej o miejscu wyjazdu: popatrzcie na zdjęcia z Tangowej Majówki w Karnitach

Warsztaty i praktyki poprowadzą:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Wrocław-Gdynia) www.tangoki.pl

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

Zapewniamy :

14 godzin warsztatów (prowadzonych przez dwie pary)

14 godzin praktyk umożliwiających utrwalenie materiału pod okiem nauczycieli ( w tym jedną SPECJALNĄ)

6 milong - w tym dwie z pokazami

7 noclegów w pokoju dwuosobowym

1 wieczór bez milongi :-) - za to z atrakcjami

posiłki - śniadania i obiadokolacje

Ceny

ROZKŁAD JAZDY

Niedziela 14 sierpnia

15.10-16.10 praktyka z asystą nauczycieli

16.15-18.15 zajęcia grupa B Tangoki

18.15-19.30 obiad

19.00-21.00 zajęcia grupa A Caminito

21.30- 00.00 milonga inauguracyjna

Poniedziałek

09.00-10.00 śniadanie

10.20-12.20 zajęcia grupa A Tangoki

12.30-14.30 zajęcia grupa B Caminito

15.30 -16.45 F1

17.00-18.00 obiad

18-20 praktyka z asystą (obie grupy) Tangoki

20.00 -21.15 Krakowiak

21.30 - 0.30 milonga

Wtorek

09.00-10.00 śniadanie

10.20-12.20 zajęcia grupa B Tangoki

12.30-14.30 zajęcia grupa A Caminito

15.30 -16.45 F2

17.00-18.00 obiad

18-20 praktyka z asystą (obie grupy) Caminito

20.00 -21.15 Krakowiak

21.30 - 0.30 Milonga przebierana"Raz Na Ludowo" )*

Środa

10.20-12.20 zajęcia grupa B Caminito

12.30-14.30 zajęcia grupa A Tangoki

15.30 -16.45 F3

17.00-18.00 obiad

18.15-19.30 F4

20.00-23.00 praktyka - wydanie specjalne

Czwartek

09.00-10.00 śniadanie

10.20-12.20 zajęcia grupa B Tangoki

12.30-14.30 zajęcia grupa A Caminito

15.30 -16.45 F5

17.00-18.00 obiad

18-20 praktyka z asystą (obie grupy) Tangoki

21.30-00.30

Piątek

09.00-10.00 śniadanie

10.20-12.20 zajęcia grupa B Caminito

12.30-14.30 zajęcia grupa A Tangoki

15.30 -16.45 F6

17.00-18.00 obiad

18-20 praktyka z asystą (obie grupy) Caminito

20.00 -21.15 F7

21.30 - 0.30 milonga

Sobota

09.00-10.00 śniadanie

10.20-12.20 zajęcia grupa B Tangoki

12.30-14.30 zajęcia grupa A Caminito

15.30 -16.45 F8

17.00-18.00 obiad

18-20 praktyka z asystą (obie grupy) Tangoki

20.00 -21.15 F9

21.30 - 0.30 milonga

Niedziela

09.00-10.00 śniadanie

i pożegnania...

Na zielono w grafiku oznaczyliśmy fakultety- zajęcia dodatkowe, które mogą się danego dnia odbyć. Zapisać się można na nie już na miejscu - na liście wyłożonej przed salą. Fakultety trwają 75 minut, kosztują 40 zł.

Pokoje w hotelu można zajmować od godziny 14. Recepcja mieści się w Zamku.

)* Wtorkowa milonga Wakacji z Tangiem na zamku w Karnitach pod hasłem RAZ NA LUDOWO!

Przywdziejemy stroje ludowe z Polski i innych stron świata.

Na pięknej sali balowej Krakowiaczek ci ja zatańczy z barwną Łowiczanką, baca spode samiuśkich Teter obejmie córkę rybaka, pojawi się byc może przedstawiciel folkloru Andów, gaucho z argentyńskiej prowincji , ktoś z ludu Zulusów. Kto wie, może cyganka (Gitana Rusa?). Będzie też można pleść, nosić i tracic wianki.

Liczymy na Waszą fantazję!

Oprawę muzyczną zapewnią DJ Kasia i DJ Irek

Wakacje z tangiem to świetne miejsce by podnieść własne umiejętności taneczne, zanurzyć się w świecie tanga, jego muzyce,z głębić technikę - w przyjaznym środowisku, wśród innych życzliwych ludzi zarażonych tą samą pasją.

Wszystko jest dostępne na miejscu- nigdzie nie trzeba na zajęcia dojeżdżać, wystarczy wejść na salę. Nauczyciele doskonale mówiący po polsku - na wyciągnięcie ręki. By dotrzeć na milongi nie trzeba siadać za kierownicą.

Doskonałe posiłki ( przygotowywane z użyciem lokalnych produktów) serwowane w zamkowej restauracji.

Kto chce może plażować do woli, kto woli aktywny wypoczynek- są kajaki, rowery i piesze spacery. Okolica daje naprawdę duże możliwości. W pobliżu przebiega kanał Ostródzko-Elbląski- niepowtarzalny szlak wodny z systemem pochylni. Widzieliście statki na łące? Na szynach? Jest okazja.

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji proszę dokonywać mailowo - tango@tangoki.pl. W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę, Następnie otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego rezerwację. Pierwszą część wpłaty, w wysokości opłaty za Pakiet Tango, proszę dokonać nie później niż na 3 miesiące przed imprezą na konto podane na naszej witrynie internetowej. Jeśli zgłoszenie miało miejsce w okresie 3 miesięcy przed imprezą, to wpłata powinna wpłynąć na nasze konto w ciągu tygodnia od dnia potwierdzenia przez nas rezerwacji. Brak wpłaty w powyższych terminach uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty (zakwaterowanie i wyżywienie) proszę wpłacić bezpośrednio hotelowi, gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Sprawy bytowe takie jak dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata. Po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Tangowe Lato w Górach 9-16 lipca 2016, Pałac Jugowice

Przez tydzień gościł nas bedzie czterogwiazdkowy hotel w dolinie rzeki Bystrzycy: Pałac Jugowice.

XIX-wiecznym pałacyk myśliwski zbudowany w stylu pruskim, został gruntownie odrestaurowany i nowocześnie urządzony. Posiada własne centrum SPA na świeżym powietrzu.

Nad okolicą góruje sylwetka średniowiecznego Zamku Grodno.

W lipcu zapraszamy na kameralna imprezę tangową.

Tydzień w górach, w luksusowych warunkach czterogwiazdkowego hotelu, w otoczeniu gór i lasów wypełnimy nauką i tańczeniem tanga.

Zapewniamy:

14 godzin warsztatów tanga

14 godzin praktyk z asystą nauczycieli

7 noclegów w pokojach dwuosobowych

milongi na przepięknej sali balowej

wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

przyjazną atmosferę do nauki, zabawy i wypoczynku

Warsztaty i praktyki poprowadzą:

Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Program

sobota 9 lipca

przyjazd, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy (pokoje możemy zajmować od godziny 14)

15.50-17.20 praktyka z asystą

17.30-18.30 obiad

19.00-21 zajęcia

21.30-24.00 milonga

niedziela 10 lipca

8.30-10.30 śniadanie

10.30-12.30 zajęcia

12.30-13.30 praktyka

17.00-18.00 obiad

20.00-21.30 praktyka

21.30 miloga

Szczegółowy ciąg dalszy grafiku ustalimy wspólnie na miejscu.

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Zajęcia będą różnorodne. Pod względem technicznym, muzycznym, stopnia trudności. Przechodzić będziemy od rzeczy prostych lub pozornie prostych po te bardziej skomplikowane. Bo różnorodne i urozmaicone jest tango.

W programie znalazły się zarówno elementy duże, widowiskowe, jak i małe, takie które pozwolą się świetnie bawić na zatłoczonym parkiecie. Rzeczy subtelne, wyczuwalne tylko wewnątrz objęcia tańczącej pary oraz te, które widać.

Wsłuchamy się w muzykę i postaramy się wykorzystać jej bogactwo w naszym tańcu. Obejmiemy się jeszcze wygodniej i czulej. Będziemy dbali aby to wszystko odbywało się w miłej, sprzyjającej nauce i zabawie, atmosferze.

Wyjeżdżamy w Góry Sowie - gościł nas będzie Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

O samym zamku

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji proszę dokonywać mailowo - tango@tangoki.pl. W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę, Następnie otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego rezerwację. Pierwszą część wpłaty, w wysokości opłaty za Pakiet Tango, proszę dokonać nie później niż na 3 miesiące przed imprezą na konto podane na naszej witrynie internetowej. Jeśli zgłoszenie miało miejsce w okresie 3 miesięcy przed imprezą, to wpłata powinna wpłynąć na nasze konto w ciągu tygodnia od dnia potwierdzenia przez nas rezerwacji. Brak wpłaty w powyższych terminach uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty (zakwaterowanie i wyżywienie) proszę wpłacić bezpośrednio hotelowi, gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Sprawy bytowe takie jak dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata. Po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Tangowa Majówka 30 kwietnia- 3 maja 2016, Zamek Karnity

W tym roku na początku maja zapraszamy Was do Pałacu Karnity.

To romantyczny zamek nad jeziorem, wśród którego zabudowań znajduje się dawna ujeżdżalnia - obecnie przebudowana na piękną salę balową, gdzie będziemy tańczyli tango.

Tango, dużo tanga, milongi, praktyki, warsztaty, neogotycki pałac, park w wiosennej bujnej szacie, mnóstwo zieleni, ptaków, własne jezioro, w pobliżu mnóstwo atrakcji turystycznych - a wszystko to kilka kilometrów od Miłomłyna (na trasie trasy Gdańsk-Warszawa). Niedaleko Ostródy i Iławy.

Warsztaty i praktyki poprowadzą:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Wrocław-Gdynia) www.tangoki.pl

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

7,5 godziny warsztatów (prowadzonych przez dwie pary)

5 godzin praktyk umożliwiających utrwalenie materiału pod okiem auczycieli

3 milongi - w tym jedna zapoznawcza, jedna Pierwszomajowa (stroje okolicznościowe) i jedna z pokazami

3 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki - śniadania i obiadokolacje

dodatkowe atrakcje

Warsztaty prowadzone będą dla grup, których poziom w przybliżeniu określić można jako:

grupa A – średniozaawansowani tańczący do około 2 lat

grupa C – średniozaawansowani i zaawansowani

Obie pary nauczycieli będą miały zajęcia zarówno z grupą A i C.

Milongi:

30 kwietnia (sobota) od 21.15 Milonga Premierowa na pięknej wielkiej sali dawnej ujeżdżalni. DJ Katarzyna Press

1 maja (niedziela) od 21.15 - Biało-Czerwona Milonga Pierwszomajowa

Bardzo mile widziane są barwy czerwone i białe oraz stroje z epoki, czyli nawiązujące do dawnych tradycji pierwszomajowych. W konwencji akadmii ku czci, pochodów, bieli i czerwieni. Jak to na pochodzie - oczekujemy przedstawicieli najrozmaitszych zawodów- górników, pielęgniarek, kominiarzy, dziatwy szkolnej...

DJ- Irek Michalewicz (Gdynia-Wrocław)

2 maja (poniedziałek) od 21.15 Milonga Finałowa z pokazami 2 par nauczycieli

DJ Mateusz Kwaterko (Warszawa)

Tu galeria zdjęć z zeszłego roku.

W sobotę przed milongą zapraszamy na naukę CHACARERY

Planowany rozkład jazdy:

Pokoje można zajmować od godziny 14. Przed zajęciami polecamy spacer po uroczej okolicy, relaks nad jeziorem.

Sobota 30 kwietnia

15.20-16.20 praktyka Tangoki

16.30-18.00 zajęcia grupa A Tangoki Niech żyje system skrzyżowany!

17.00-19.00 obiadokolacja

18.10-19.40 zajęcia grupa C Caminito Szalony geometra, albo obroty liniowe

19.50-21.05 Niespodzianka : uczymy chcacarery!

21.15 -0.30 milonga powitalna

Niedziela 1 maja

09.00-11.00 śniadanie

10.30-12.00 zajęcia grupa A Caminito Budujemy na solidnych fundamentach: podstawy na całe życie

12.10-13.40 zajęcia grupa C Tangoki Wirujemy!

13.50-15.50 praktyka Tangoki

16.00-18.00 obiadokolacja

17.40-18.55 F1 Caminito

19.05 -20.35 zajęcia grupa A Tangoki Łańcuszki- lekko i zwiewnie

21.15-1.00 Biało-Czerwona Milonga Pierwszomajowa DJ Irek

Poniedziałek 2 maja

09.00-11.00 śniadanie

10.30-12.00 zajęcia grupa C Tangoki Muzykalność: matematyka czy emocje?

12.10-13.40 zajęcia grupa A Caminito Orientuj się! – szybkie zmiany kierunku

13.50-15.50 praktyka Caminito

16.00-18.00 obiadokolacja

17.40-18.55 F2 Tangoki Tango-walc

19.05-20.35 zajęcia grupa C Caminito Dziel (się) i rządź (na parkiecie) – wspólna oś

21.15 -1.00 milonga z pokazami

Wtorek 3 maja

9.00-11.00 śniadanie

10.30-12.00 zajęcia grupa C Caminito Rebotes – tangowe tai chi

12.15-13.45 zajęcia grupa A Tangoki Ciekawe zmiany kierunku

Tangowa Majówka

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji proszę dokonywać mailowo - tango@tangoki.pl. W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę, Następnie otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego rezerwację. Pierwszą część wpłaty, w wysokości opłaty za Pakiet Tango, proszę dokonać nie później niż na 3 miesiące przed imprezą na konto podane na naszej witrynie internetowej. Jeśli zgłoszenie miało miejsce w okresie 3 miesięcy przed imprezą, to wpłata powinna wpłynąć na nasze konto w ciągu tygodnia od dnia potwierdzenia przez nas rezerwacji. Brak wpłaty w powyższych terminach uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty (zakwaterowanie i wyżywienie) proszę wpłacić bezpośrednio hotelowi, gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Sprawy bytowe takie jak dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata. Po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Primavera "Tradycja i nowoczesność" 18-20 marca 2016, Szklarska Poręba

Tangowy początek wiosny w zimowej stolicy Karkonoszy czyli w Szklarskiej Porębie!

Podczas tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, dawnej bazy wypadowej poszukiwaczy skarbów, z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesny pensjonat "Orla Skała" będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast i krajów oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Nie wiemy, czy na początku wiosny tak jak rok temu będzie dużo śniegu, czy też słońce będzie nas rozpieszczać. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, nauki i duużo tanga. I trochę czasu na spacery. Pensjonat leży tuż przy szlakach turystycznych (na Chybotek i Złoty Widok), z okien i tarasu rozciąga się widok na las, zieloną polanę i góry.

W ośrodku jest parking i internet.

Zdjęcia z imprezy dwa lata temu:

widok z okolic pensjonatu

Planujemy dwie grupy warsztatowe.

W jednej z nich zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Liczymy na udział w imprezie tangowych przyjaciół z Drezna, Cottbus, Berlina i Görlitz.

Warsztaty tanga:"Tradycja i nowoczesność"

poprowadzą

Katarzyna Press i Irek Michalewicz

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Co kryje się pod hasłem "Tradycja i nowoczesność"?

Prowadziliśmy już kilka razy (we Wrocławiu, Gdańsku, Szklarskiej Porębie) warsztaty pod takim hasłem- i zawsze bardzo się podobały. Otwierały oczy na bogactwo możliwości.

W tańcu czerpiemy z różnych wzorców- z wpływów, jakie na tango miały taniec współczesny, balet, improwizacja w kontakcie, świadomość ciała, z nowoczesnych technik. Ale nie stronimy wcale od wypróbowanych na tysiącach parkietów rozwiązań stosowanych przez starych wyjadaczy, tradycjonalistów. Każda z tych opcji jest ciekawa i przydatna, każda otwiera inne możliwości, stawia inne wyzwania.

Zwykle spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem, kiedy przedstawiamy techniki tango nuevo - figury poza osią (volcady, colgady), wyrafinowane spirale, bolea i gancha. Są to piękne elementy, ale wymagające utrwalonej techniki i wielu, wielu godzin ćwiczeń. O ile po jednej lekcji obcego języka nikt nie spodziewa się, że będzie się nim płynnie posługiwał podczas zagranicznej wycieczki, to przy opanowywaniu nowej techniki jest podobnie - po jednej lekcji o boleo nie będziesz umiał perfekcyjnie tego elementu! A wiele osób tego się właśnie spodziewa... Warto ćwiczyć!

Z drugiej strony - taniec na milongach nie składa się przede wszystkim z trudnych ewolucji - są zestawy zachowań wypracowane przez pokolenia tancerzy, "odporne na zniekształcenia". Warto je poznać i umieć stosować.

Stąd program będzie zawierał po połowie- zajęcia z nurtu nuevo oraz nurtu tradycyjnego tanga.

Po warsztatach we Wrocławiu komentarze były takie:

Nuevo- jakie to piękne, ale jakie trudne!!!

Tradycja- od razu to tańczyliśmy na milondze!!!

Obie ścieżki trzeba poznać, obie dają frajdę.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki- śniadania i obiadokolacje

dwie wieczorne milongi

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji proszę dokonywać mailowo - tango@tangoki.pl. W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę, Następnie otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego rezerwację. Pierwszą część wpłaty, w wysokości opłaty za Pakiet Tango, proszę dokonać nie później niż na 3 miesiące przed imprezą na konto podane na naszej witrynie internetowej. Jeśli zgłoszenie miało miejsce w okresie 3 miesięcy przed imprezą, to wpłata powinna wpłynąć na nasze konto w ciągu tygodnia od dnia potwierdzenia przez nas rezerwacji. Brak wpłaty w powyższych terminach uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty (zakwaterowanie i wyżywienie) proszę wpłacić bezpośrednio hotelowi, gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Sprawy bytowe takie jak dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata. Po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Program:

Piątek 18 marca

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa G

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa P

22.00-1.00 milonga

Sobota 19 marca

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa G

11.40-13.10 zajęcia grupa P

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa G

18.55-20.25 zajęcia grupa P

21.30-1.30 milonga

Niedziela 20 marca

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa G

12.00 -13.30 zajęcia grupa P

13.30-14.30 praktika

Sala taneczna mieści się na piętrze, zaś jej okna wychodzą na góry! W trakcie milong tego nie docenimy, ale podczas zajęć ten widok może nas ukoić.

Warunki mieszkaniowe są zacne, pensjonat ma trzy gwiazdki. Fotka pokoju i łazienki:

Zapisy:

tango@tangoki.pl

PRIMAVERA: Tradition und Moderne, Szklarska Poreba 18-20 März 2016

Tango zum Frühlingsanfang in der Winterhauptstadt des Riesengebirges in Szklarska Poreba!

Während dieses Tangoworkshops in Szklarska Poreba, dem ehemaligen Basislager der Erz- und Schatzsucher weit weg von der Hektik der Stadt, wohnen wir in einer komfortablen Unterkunft, der modernen Pension „Orla Skala“. Hier können wir tanzen, an Workshops uns Praktikas teilnehmen, üben und uns austauschen mit Tangoliebhabern aus anderen Städten und Ländern.

Wir wissen nicht, ob es wie letztes Jahr reichlich Schnee geben wird oder ob wir von der Sonne verwöhnt werden.

Es wird auf jeden Fall eine Menge Spaß, viel zu lernen und viiiel Tango geben aber auch ein wenig Zeit zum Bummeln. Die Pension liegt direkt an vielen Wanderwegen und aus den Fenstern hat man einen herrlichen Blick auf das Riesengebirge.

Die Pension verfügt über einen Parkplatz und WLAN.

Wir planen zwei Workshop-Gruppen.

In einer mit Übersetzung ins Deutsche. Wir freuen uns auf die Teilnahme unserer Tango-Freunde aus Dresden, Cottbus, Berlin und Görlitz.

Den Tango Workshop: "Tradition und Moderne"

führen

Katarzyna Press und Irek Michalewicz


Mehr über uns

Video-Lektionen Video-Shows

Was verbirgt sich hinter dem Motto "Tradition und Moderne" ?

Ein unter diesem Motto bereits durchgeführter Workshop in Wroclaw (Breslau) wurde sehr gut aufgenommen aber er war leider zu kurz.

Im Tanz schöpfen wir aus unterschiedlichen Quellen wie dem zeitgenössischen Tanz, dem Ballett, der Improvisation in Berührung, Körperwahrnehmung und dem Tango mit modernen Techniken. Aber wir wollen nicht die Erfahrung der alten Milongueros der Traditionalisten vergessen. Jede dieser Optionen ist interessant und sinnvoll, eröffnet jeweils andere Möglichkeiten und stellt andere Herausforderungen.

In der Regel treffen wir auf großes Interesse bei der Vorstellung von Techniken des Tango Nuevo, bei Figuren außerhalb der Achse (Volcadas, Colgadas), ausgefeilten Spiralen, Boleos und Ganchos. Das sind schöne Elemente, die aber eine gute Technik erfordern und viele, viele Stunden des Übens.

Hier eine Zusammenfassung der Urlaubsaktivitäten:

Wir bieten Ihnen:

6 Stunden Workshops

4 Stunden Praxis mit Unterstützung der Lehrer

2 Nächte im Doppelzimmer

Mahlzeiten-Frühstück und Abendessen

2 Milongas

Programm:

Freitag 18. März

Ankunft am Nachmittag, Unterkunft,

17.30-18.30 Praktika

18.30-20.00 Workshop Gruppe G

19.00-21.00 Abendbuffet

20.30-22.00 Workshop Gruppe P

22.00-1.00 Milonga

Samstag 19. März

09.00-11.00 Frühstück

10.00-11.30 WS Gruppe G

11,40-13,10 WS Gruppe P

14.00-16.00 Praktika

16.00-18.00 Abendbuffet

17.15-18.45 WS Gruppe G

18.55-20.25 WS Gruppe P

21.30-1.00 Milonga

Sonntag 20. März

9.00-11.00 Frühstück

10.45-12.15 WS Gruppe G

12.25-13.55 WS Gruppe P

14-15 Praktika

Preise

Bitte reservieren Sie per E-Mail (Sprache: polnisch/englisch/spanisch)

tango@tangoki.pl oder telefonisch (+48 691 876 301).

Please make your reservation by e-mail: tango@tangoki.pl or by telephone +48 691 876 301.

We confirm with e-mail that there is free place for you. Then pay 75 Euro (per person) of advance into account given. No payment after 7 days we acknowledge as the resignation of booking .

The second part 220 ​​zł ( for accommodation) , please pay by bank transfer to the account of the hotel ( before the event ) or in cash at hotel desk during the event).

After receiving payment (75 Euro) , we pass your name to the hotel and book a room for you. If anyone has special requests for accommodation (such as a bed for children , vegetarian meals , early arrival , late departure , etc.) , please fix it directly with the hotel.

People who paid the money and will have to opt out of participation in the event and inform us about 30 days before the event, full payment will be refunded; after that date, refunds will be possible only in case of finding another person in place.

Einträge:

tango@tangoki.pl

18-20 March - Tango PRIMAVERA

Tango meeting at the first spring days in mountain region.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

HB in double room (Orla Skala Hotel, Szklarska Poręba)

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Orla Skała

Information and registration: tango@tangoki.pl

Śnieżynka 19-21 lutego 2016, Jugowice

Śnieżynka czyli MILONGA w PAŁACU

english version below

Po trzech fantastycznych zimowych imprezach (2013, 2014 i 2015) zapraszamy w lutym na czwartą edycję Śnieżynki, czyli tanga w środku zimy.

JAK TAŃCZYĆ MILONGĘ

Jak się nią bawić? Jak czerpać więcej przyjemności? Jak wykorzystać muzykę? Jakimi kroczkami zachwycić?

Bedą dwie grupy warsztatowe- jedna dla osób zaczynających przygodę z milongą i druga dla zaawansowanych.

Warsztaty poprowadzą Katarzyna Press i Irek Michalewicz.

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Wyjeżdżamy w Góry Sowie - gościł nas będzie Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Sala ma okna aż do ziemi, więc mamy nadzieję na oglądanie pięknej zimy zza szyb. Nie trzeba będzie wychodzić z budynku - sala jest połączona z częścią hotelową i restauracyjną korytarzem.

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

Program:

Piątek 19 lutego

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa B

22.00-1.00 milonga

Sobota 20 lutego

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A

18.55-20.25 zajęcia grupa B

21.30-1.00 milonga

Niedziela 21 lutego

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktika

W Pałacu Jugowice od dwóch lat roku działa centrum SPA. Nie zapomnijcie kostiumów kąpielowych, klapek czy ulubionych szlafroczków.

Są tu sauny: fińska, parowa, na podczerwień, beczka z wodą gorącą i basen z lodowatą. A wszystko to na świeżym powietrzu.

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo (tango@tangoki.pl). Po potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji proszę o wpłacenie 280 zł od osoby na konto podane na naszej witrynie internetowej. Brak wpłaty po tygodniu od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia rezerwacji, uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty 280 zł ( za zakwaterowanie ) proszę wpłacić bezpośrednio Hotelowi „Pałac Jugowice” gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Po otrzymaniu zaliczki, przekazujemy Państwa nazwiska do hotelu. Sprawy bytowe takie jak wybór pokoju, dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 20 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata; po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Zapisy:

tango@tangoki.pl

19-21 February 2016 -Tango Snowflake

Tango meeting in the shadow of the medieval castle

During this winter we invite you to an unusual place. In the Owl Mountains - with its hidden mysteries, amongst the trees covered with a snow - the valley of the river Bystrica provides a beautiful ballroom - perfect for dancing tango. There - in a nineteenth century, completely and tastefully restored hunting lodge - away from the hustle and bustle of the city, in a comfortable environment you will be able to dance, learn, have fun. From Friday to Saturday (February 19 to 21) you can take part in workshops, dance at milongas, practice and exchange experience with other tango-addicted and meet people from different cities and countries.

The Workshops will be held by:

Kasia Press and Irek Michalewicz

How to have more fun dancing milonga?

more information, prices: check here

We provide

6 hours of workshops

4 hours of practica with assistance of teachers

2 beautiful milongas

BB in double room (Jugowice Palace Hotel )

nice balroom with wooden floor for milongas, practicas, classes

Workshops, practicas, milongas, accomodation at Hotel Jugowice Palace

Information and registration: tango@tangoki.pl

Tango Walec 2-4 października, Jugowice

Jak pięknie jest w górach w październiku! Przestrzeń, górskie powietrze, piękne widoki, feeria barw kolorowych liści i do tego TANGO wśród przyjaciół i znajomych z różnych stron.

Tym razem Tango Walec przejedzie przez Góry Sowie. Gościł nas będzie Wasz ulubiony Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

przepiękną salę taneczną o drewnianym parkiecie na zajęcia, praktiki i milongi

bezpłatny monitorowany parking

Poprzednie edycje imprezy o nazwie "TANGO- WALeC" bardzo się Wam podobały, zatem kontynuujemy! Również ta impreza wyjazdowa będzie poświęcona tańczeniu tango-walca.

Czyli też tango, lecz TANGO NA 3/4

Dla uczestników poprzednich wyjazdów przygotowaliśmy nową porcję wyzwań, dla tych, którzy walca dopiero poznają - wprowadzenie w jego tajniki. Będą nowe kroczki, muzykalność, opowiemy o tym co dla walca i tanga wspólne a co je różni, o charakterze ruchu, jego różnicowaniu, o typowych "zagraniach" rozmaitych orkiestr. Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził!

Za sterami tango-walca zasiądą operatorzy: Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Ceny

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Pakiet "Tylko Tango" przygotowany jest dla osób, które wolałyby mieszkać nie w hotelu a na przykład w jednym z wielu pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w okolicy. Oraz dla tych, którzy za późno zauważyli, że kończą się miejsca w Pałacu...

Jugowice leżą w dolinie pomiędzy Zagórzem Śląskim a Walimiem. Hotel Pałac Jugowice, w którego przepięknej sali odbywały tańczyć będziemy na milongach i ćwiczyć podczas praktyk i warsztatów, leży w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Jugowice i Zagórze Śląskie, około 2,5 km od wzgórza z zamkiem Grodno. W pobliżu mamy takie miejscowości, jak Niedźwiedzica, Olszyniec, Michałkowa, Lubachów, Michałkowa, czy ciut dalej - Jedlina Zdrój, Walim, Rzeczka, Sokolec - i wiele innych. Region jest atrakcyjny turystycznie i oferuje mnóstwo miejsc w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Link do niektórych ofert.

Sami sprawdziliśmy i możemy polecić na przykład agroturystykę w Olszyńcu "Dom z Duszą" czy też w Glinnie agroturystykę "Stara Szkoła". Pałac Jugowice jest przy ul. Głownej (nie przy Górnej!), stąd najbliższe kwatery znaleźć można przy tej samej ulicy- np Dom Pod Karpiem.

Oprócz pensjonatów i kwater agroturystycznych w pobliżu Pałacu Jugowice znajdują się (1.5 km w dół rzeki) Hotel Borys oraz (1.5 km w górę rzeki) Ośrodek Konferencyjny Geovita. W obu są jeszcze miejsca i można je rezerwować przez internet.

( link do Geovity )

Przydatne informacje o okolicy:

Pod linkiem poniżej znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi: na żółto: Zamek Grodno, Hotel Pałac Jugowice, Hotel Borys, Hotel Geovita oraz inne opcje noclegów:

Noclegi w okolicach Pałacu Jugowice

Oprócz atrakcji tanecznych w okolicy mamy mnóstwo atrakcji turystycznych. Polecamy:

-wycieczkę na Zamek Grodno, którego sylwetka góruje nad okolicą a widok z zamkowej wieży na długo pozostaje w pamięci

-obejrzenie zapory na rzece Bystrzycy z 1917 r (Zapora, zbudowana w całości z kamienia, ma wysokość 44 m, jej szerokość u podstawy – tego nie widać – to około 30 metrów, a w koronie 3,5 m i jest długa na 220 m. Po tamie można spacerować – widoki są naprawdę piękne, a spojrzenie w dół robi wrażenie.)

- spacer dookoła Jeziora Lubachowskiego (z wizytą w restauracji Fregata)

-przy deszczowej pogodzie polecamy zwiedzanie podziemi: Kompleksu Riese - tajemniczego podziemnego miasta w Górach Sowich

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Program:

Piątek 2 października

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa B

22.00-1.00 milonga

Sobota 3 października

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A

18.55-20.25 zajęcia grupa B

21.30-1.00 milonga

Niedziela 4 października

9.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

13.15-14.15 praktika

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo (tango@tangoki.pl). Po potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji proszę o wpłacenie 280 zł od osoby na konto podane na naszej witrynie internetowej. Brak wpłaty po tygodniu od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia rezerwacji, uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty 280 zł ( za zakwaterowanie ) proszę wpłacić bezpośrednio Hotelowi „Pałac Jugowice” gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Po otrzymaniu zaliczki, przekazujemy Państwa nazwiska do hotelu. Sprawy bytowe takie jak wybór pokoju, dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 20 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata; po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce (choć na ten wyjazd często mamy listę osób oczekujących na miejsce).

Zapisy:

tango@tangoki.pl

Ciekawostka:

Wszyscy szukają "Złotego Pociągu" w okolicy Książa. Wyobraźnię rozpala zagadka sześciesiątego piątego kilometra torów. Tak, to całkiem niedaleko Jugowic. Tu filmik z naszej majowej eksploracji nieczynnej linii kolejowej 285:

https://picasaweb.google.com/117687491345796777900/TangowaMajowka2014#6009979561018622530

Na filmie przejeżdżamy drezyną przez 100 metrowy 10 przęsłowy stalowy wiadukt nad drogą i rzeką Bystrzycą. Dalej pojechaliśmy w stronę zamku Grodno i Lubachowa.

Wakacje z Tangiem 9-16 sierpnia 2015, Jastrzębia Góra

Po Wakacjach z Tangiem

To był bardzo intensywny tydzień. Surfując dziś kilka godzin po ciepłych i wietrznych wodach Pucyfiku mieliśmy okazję przewietrzyć, wyciszyć, uporządkować myśli- a te ciagle wracały do Was.

Pamięć podsuwa nam obrazy Waszych twarzy, objęć, pytań, uśmiechów; wracają dźwięki muzyki, wizje szaleńczych tańców, brzmienia głosów, treści rozmów, odgłos delfina Uma...

Wraca widok całej naszej grupy przeprawiającej się urokliwym, cienistym Lisim Jarem ku morzu na skąpaną w słońcu plażę. Przypomina się ciepło piasku pod stopami podczas spacerów wzdłuż brzegu, szum fal, radosna atmosfera nadmorskiej praktyki.

Pamiętamy waszą ciekawość, zapał do odkrywania obszarów dotąd nieznanych, intensywność przeżyć i cieszymy się, że mogliśmy wam towarzyszyć.

Wciąż mamy przed oczami milongę hippisów. Co tam się działo!... Czy były używki? Tak, były! Emocje tanga to niesamowicie silny narkotyk. A ani tanga ani emocji w Jastrzębiej Górze nie brakowało.

Wasza kreatywność, polot i inwencja znalazły ujście podczas przegotowywania tangowych teledysków. Słusznie należą się Wam Oskary.

W imieniu obdarowanych chcielibyśmy podziękować za wzruszające i miłe niespodzianki wszystkim dobrym duszkom, aniołkom i niewidzialnym rękom.

Kasiu i Mateuszu (Katarzyna Chmielewska, Mateusz Kwaterko) - cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz z Wami współpracować.

Joasiu (Joanna Stepaniuk)- tobie dziękujemy za niezawodny uśmiech i za zdjęcia. Wiemy, jak trudno było ci przerywać zabawę i stanąć za obiektywem z boku (Hippisowska chacarera pozostanie w pamięci…).

Wspaniale bawiliśmy się na Wakacjach z Tangiem odkryliśmy nowych i lepiej poznaliśmy starych znajomych, wróciliśmy pełni wrażeń i nowych pomysłów.

Do zobaczenia wkrótce!

Kasia i Irek

Tangoki

Zapewniamy :

14 godzin warsztatów (prowadzonych przez dwie pary)

14 godzin praktyk umożliwiających utrwalenie materiału pod okiem nauczycieli ( w tym jedną SPECJALNĄ)

6 milong - w tym dwie z pokazami

7 noclegów w pokoju dwuosobowym

1 wieczór bez milongi :-) - za to z atrakcjami

posiłki - śniadania, obiady i kolacje

Warsztaty i praktyki poprowadzą:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Wrocław-Gdynia) www.tangoki.pl

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

Warsztaty prowadzone będą dla grup, których poziom w przybliżeniu określić można jako:

grupa A – średniozaawansowani tańczący krócej niż dwa lata

grupa B – średniozaawansowani tańczący do 2- 5 lat

grupa C - zaawansowani tańczący powyżej 5 lat

Obie pary nauczycieli będą miały zajęcia zarówno z grupą A,B oraz C.

Na razie najwięcej osób zapisało się do grupy C, zatem- dla komfortu uczestników postanowiliśmy stworzyc dwie grupy C.

W pierwszy dzień w Juryście następuje zmiana turnusu- wszystkie nasze pokoje bedą dostępne od godziny 16. W miarę możliwości, kiedy tylko zostana posprzątane, będą udostępniane wcześniej.

Rozkład jazdy:

Niedziela 9 sierpnia

14.15-15.15 obiad

15.20-16.20 praktika

16.30-18.30 zajęcia C1/Tang 16.30-18.30 zajęcia C2/ Cam

18.00-20 kolacja

19.15-21.15 zajęcia B /Tang 19.15-21.15 zajęcia A /Cam

21.30 - 0.30 milonga

Poniedziałek 10 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia C1/ Cam 10.00-12.00 zajęcia C2 / Tang

12.10-14.10 zajęcia B / Cam 12.10-14.10 zajęcia A / Tang

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Cam

16.45-18.45 praktyka / Tang

18.30-20.00 kolacja

19.45- 21.00 Fakultet 2

21.30- 0.30 milonga

Wtorek 11 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A /Tang 10.00-12.00 zajęcia B /Cam

12.10-14.10 zajęcia C2 /Tang 12.10-14.10 zajęcia C1 /Cam

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Tang

16.45-18.45 praktyka / Tang

18.30-20.00 kolacja

19.45- 21.00 Fakultet 2 Cam

21.30- 0.30 milonga przebierana: "Hippisi"

Na jeden wieczór milongę w Jastrzębiej Górze opanują tangowi hippisi.

Z pokojową postawą i kwietną inspiracją poruszmy wyobraźnię, przekopmy szafy, przygotujmy stroje i kolorowe paciorki!

Muzykę wybierze DJ Irek Michalewicz

Środa 12 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia C1 /Tan 10.00-12.00 zajęcia C2 /Cam

12.10-14.10 zajęcia B/Tan 12.10-14.10 zajęcia A /Cam

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Cam

16.50-18.05 Fakultet 2 Tan

18.30-20.00 kolacja

20.30- 23.00 praktyka, wydanie specjalne :-)

Czwartek 13 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia B /Cam 10.00-12.00 zajęcia A /Tan

12.10-14.10 zajęcia C1 /Cam 12.10-14.10 zajęcia C2 / Tan

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Cam

16.45-18.45 praktyka /Cam

18.30-20.00 kolacja

19.45- 21.00 Fakultet 2 Tan

21.30- 0.30 milonga

Piątek 14 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia C2 / Cam 10.00-12.00 zajęcia C1/ Tang

12.10-14.10 zajęcia A / Cam 12.10-14.10 zajęcia B /Tang

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Tan

16.45-18.45 praktyka /Tan

18.30-20.00 kolacja

19.45- 21.00 Fakultet 2 Cam

21.30- 0.30 milonga

Sobota 15 sierpnia

8.00-10.00 śniadanie

10.00-12.00 zajęcia A/ Tan 10.00-12.00 zajęcia B / Cam

12.10-14.10 zajęcia C2 / Tan 12.10-14.10 zajęcia C1 / Cam

14.15-15.15 obiad

15.30-16.45 Fakultet 1 Cam

16.45-18.45 praktyka / Cam

18.30-20.00 kolacja

19.45- 21.00 Fakultet 2 Tan

21.30- 0.30 milonga

Niedziela 16 sierpnia

Śniadanie, pakowanie i pożegnania

Fakultety są to zajęcia dodatkowe, płatne na miejscu - 40 zł od osoby za lekcję. Zapisać się na nie można wcześniej przesyłając maila lub zdecydować się na miejscu w Jastrzębiej Górze. Już niedługo podamy tematy fakultetów.

Tan - Tangoki

Cam - Caminito

Ceny

W ośrodku są pokoje standard oraz wyższy standard (droższe o 140 zł od osoby za cały pobyt). Pokoje standard są przed remontem, wyższy standard - po remoncie. Więcej informacji o pokojach można znaleźć na witrynie Ośrodka.

Posiłki w ośrodku były wyśmienite - zwłaszcza kolacje wzbudzały zrozumiały zachwyt.

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji proszę dokonywać mailowo - tango@tangoki.pl. W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet, grupę, pokój standard lub wyższy standard. Następnie otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego rezerwację. Pierwszą część wpłaty, 870 zł (800 zł za pakiet tango + 70 zł zaliczki na noclegi) od osoby, proszę dokonać w ciagu tygodnia, na konto podane na naszej stronie. Brak wpłaty uznajemy za rezygnację z rezerwacji.

Pozostałą część opłaty pomniejszonej (w przypadku pokoju standard 630 zł (700 zł pomniejszpone o 70), a wyższy standard 770 zł (840 zł pomniejszone o 70)) proszę wpłacić bezpośrednio Ośrodkowi „Jurysta” gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) .

Osoby, które wybrały pakiet Tylko Tango, prosimy o wpłatę w wysokości 800 zł.

Sprawy bytowe takie jak dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z ośrodkiem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata. Po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Ośrodek niedawno zmienił właściciela. Kontakt telefoniczny do recepcji: 501 025 911 Strona internetowa ośrodka

Miejsce Wakacji

Mamy do dyspozycji dwie sale: konferencyjną i kawiarnię.

Bawimy się i mieszkamy w ośrodku Jurysta. Teren ośrodka i otoczenie wyglądają tak:

Dojście do plaży zajmuje około 10 minut. W jedną stronę krócej (na dół), w drugą dłużej (po schodkach w górę).

Jadąc od strony Władysławowa po minięciu latarni morskiej w Rozewiu (po prawej stronie szosy) szukamy poniższej tablicy (po lewej stronie):

Zdjęcia z wakacji w zeszłym roku:

W naszej galerii

Album Joasi - tango na plaży

Tangowy weekend w górach 22-24 maja, Jugowice

Niektórzy z Was piszą, że w tym roku Tangową Majówkę przenieśliśmy za daleko na północ. Dajemy odpór! Zapraszamy na majowy weekend do komfortowych wnętrz Pałacu Jugowice. Już będzie zielono i ciepło! Może uda sie powtórzyc rajd drezyną po szynach - gdzie wiatr i kwiaty a czasem liście we włosach...

A tangowo? Milongi, praktiki i warsztaty.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

2 śniadania i 2 obiady

dwie wieczorne milongi

przyjazną atmosferę do nauki i zabawy

przepiękną salę taneczną o drewnianym parkiecie na zajęcia, praktiki i milongi

bezpłatny monitorowany parking

Zajęcia poprowadzą dwie pary:

Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Ola Niesler i Michał Zachariasiewicz

Wyjeżdżamy w Góry Sowie - gościł nas będzie Hotel Pałac Jugowice - z piękną salą o drewnianym nielakierowanym parkiecie.

O hotelu:

..."Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie rzeki Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został gruntownie wyremontowany i urządzony tak, by pobyt gości stał się niezapomnianym przeżyciem. Każdy z 28 apartamentów zapewnia spokój, wypoczynek i poczucie piękna. Podobnie duża sala restauracyjna i konferencyjna przeznaczona na przyjęcia i konferencje oraz winiarnia w starych piwnicach. Okolica mile Państwa zaskoczy. Rozległe lasy z malowniczymi jeziorami, dolinami i pagórkami wręcz proszą o długi spacer"...

Mimo,że pałacyk jest zabytkowy, cały wręcz pachnie nowością, czystością - nie bójmy się tego słowa- luksusem :-)

Jest dostępny przewodowy i bezprzewodowy internet. Parking jest monitorowany i bezpłatny.

Piwnice win świetnie zaopatrzone.

W hotelowej restauracji - można przed zajęciami wybrać sobie menu z karty - będzie gotowe na określoną godzinę.

Panorama okolicy - w panoramie proszę kliknąć na zielony dymek i obejrzeć widok okolicy z wieży Zamku Grodno!

Zdjęcia przepięknej sali balowej.

Ceny

Tematy warsztatów:

Grupa A

Muzykalność: struktura utworu, akcenty, zwolnienia. Kasia i Irek

Pięćdziesiąt twarzy ocho cortado ;-) Ola i Michał

Wyrafinowane dania z krzyżyków. Kasia i Irek

Miloooonga! Ciągi rytmiczne. Ola i Michał

Grupa B

Muzykalny obrót. Wyjdź ze schematu- zatańcz inaczej. Kasia i Irek

Synkopy nie spadają z nieba. Praca z ziemią. Ola i Michał

Fruwające spódnice i ocho cięte na pół. Kasia i Irek

Jak wirować i nie zwariować - dynamiczne obroty.Ola i Michał

grupa A – średniozaawansowani tańczący do 2 lat

grupa B – średniozaawansowani tańczący powyżej 2 lat

Program:

Piątek 22 maja

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa A KI

19.00-21.00 obiadokolacja

20.10-21.40 zajęcia grupa B OM

22.00-1.00 milonga

Sobota 23 maja

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A OM

11.40-13.10 zajęcia grupa B KI

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa A OM

18.55-20.25 zajęcia grupa B KI

21.30-1.00 milonga

Niedziela 24 maja

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A KI

12.00-13.30 zajęcia grupa B OM

13.30-14.30 praktika

W Pałacu Jugowice od zeszłego roku działa centrum SPA. Nie zapomnijcie kostiumów kąpielowych, klapek czy ulubionych szlafroczków.

Są tu sauny: fińska, parowa, na podczerwień, beczka z wodą gorącą i basen z lodowatą. A wszystko to na świeżym powietrzu.

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo (tango@tangoki.pl). Po potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji proszę o wpłacenie 280 zł od osoby na konto podane na naszej witrynie internetowej. Brak wpłaty po tygodniu od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia rezerwacji, uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty 280 zł ( za zakwaterowanie ) proszę wpłacić bezpośrednio Hotelowi „Pałac Jugowice” gotówką lub kartą (podczas trwania imprezy) lub przelewem na konto hotelu (przed rozpoczęciem imprezy).

Po otrzymaniu zaliczki, przekazujemy Państwa nazwiska do hotelu. Sprawy bytowe takie jak wybór pokoju, dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 20 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata; po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Zapisy:

tango@tangoki.pl

Tangowa Majówka 30 kwietnia -3 maja 2015, Pałac Karnity

W tym roku na początku maja zapraszamy Was do Pałacu Karnity.

To romantyczny zamek nad jeziorem, wśród którego zabudowań znajduje się dawna ujeżdżalnia - obecnie przebudowana na piękną salę balową, gdzie będziemy tańczyli tango.

Tango, dużo tanga, milongi, praktyki, warsztaty, neogotycki pałac, park w wiosennej bujnej szacie, mnóstwo zieleni, ptaków, własne jezioro, w pobliżu mnóstwo atrakcji turystycznych - a wszystko to kilka kilometrów od Miłomłyna (na trasie trasy Gdańsk-Warszawa). Niedaleko Ostródy i Iławy.

Ceny

Warsztaty prowadzone będą dla grup, których poziom w przybliżeniu określić można jako:

grupa A – średniozaawansowani tańczący do 2 lat

grupa B – średniozaawansowani tańczący do 5 lat

grupa C - zaawansowani tańczący powyżej 5 lat

Obie pary nauczycieli będą miały zajęcia zarówno z grupą A, B oraz C.

Tematy zajęć:

Grupa A

Otwarta i zamknięta strona objęcia. Płynne przejścia. Tangoki

Amerykańska szansa. Raz boleo, raz obrót. Tangoki

Od garnkotłuka do mistrza kucharskiego: jak doskonalić się w tangu? Caminito

Ocho cortado w niezwykłym sosie podane Caminito

Grupa B

Zagrajmy w "Kółko i krzyżyk". Rozważnie i romantycznie. Ostro i lirycznie. Tangoki

Objęcie w akcji: dynamiczna zmiana kierunku w obrocie. Tangoki

Co podać, gdy brak pomysłów, czyli sztuka improwizacji tangowej Caminito

Rebotes w tangu klasycznym i molekularnym Caminito

Grupa C

Dania wymagające długiego czasu przygotowania, czyli tangowy tryb ninja Caminito

Placek z gancha i volea Caminito

Inne rytmy dla niej i dla niego. Szóstka biegana.(Synchronicznie i asynchronicznie, przyspieszenia i ciągi przyspieszeń, zatrzymania. Schemat i łamanie schematu) Tangoki

W oku cyklonu- spirale w obrotach. (Zaawansowany powrót do podstaw:oś, praca z podłogą, pivoty, izolacje, kontrola ruchu, kooperacja, kontakt,przenoszenie ciężaru, timing) Tangoki

F1, F2- zajęcia fakultatywne. Można zapisać się na nie na miejscu.

F1 Caminito Milonga: najlepiej smakuje na zimno

F2 Tangoki Nasz ulubiony "Motylek". Warianty muzyczne .Do tanga, walca i milongi. Wersja mała i duża, skromna i popisowa.

Rozkład jazdy:

Czwartek 30 kwietnia

17.30-19.30 praktyka

19.30-21.00 kolacja

21.30-1.00 milonga DJ Jakub Ciczkowski

Piątek 1 maja

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A Tangoki Otwarta i zamknięta strona objęcia. Płynne przejścia.

11.40-13.10 zajęcia grupa B Tangoki Zagrajmy w "Kółko i krzyżyk". Rozważnie i romantycznie. Ostro i lirycznie.

13.20-15.20 praktyka Caminito

15.30-17.00 Grupa C Tangoki Inne rytmy dla niej i dla niego. Szóstka biegana.

16.00-18.00 obiadokolacja

17.10-18.40 zajęcia grupa A Caminito Od garnkotłuka do mistrza kucharskiego: jak doskonalić się w tangu?

18.50-20.20 zajęcia grupa B Caminito Co podać, gdy brak pomysłów, czyli sztuka improwizacji tangowej

21.30-1.30 milonga z pochodem pierwszomajowym DJ Kasia i Irek

Sobota 2 maja

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa C Caminito Dania wymagające długiego czasu przygotowania, czyli tangowy tryb ninja

11.40-13.10 zajęcia grupa B Caminito Rebotes w tangu klasycznym i molekularnym

13.20-15.20 praktyka Tangoki

15.30-17.00 Grupa A Caminito Ocho cortado w niezwykłym sosie podane

16.00-18.00 obiadokolacja

17.10-18.40 zajęcia grupa C Tangoki W oku cyklonu- spirale w obrotach.

18.50-20.05 F1 Milonga: najlepiej smakuje na zimno

20.15-21.30 F2 Tangoki Nasz ulubiony "Motylek". Warianty muzyczne .Do tanga, walca i milongi. Wersja mała i duża, na milongę i na pokaz

21.45-1.30 milonga z pokazami DJ Mateusz

Niedziela 3 maja

9.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa B Tangoki Objęcie w akcji: dynamiczna zmiana kierunku w obrocie.

11.40-13.10 zajęcia grupa C Caminito Placek z gancha i volea

13.20-14.50 zajęcia grupa A Tangoki Amerykańska szansa. Raz boleo, raz obrót.

Podczas Majówki przewidujemy Pierwszomajowy Pochód Tangowy. Zapowiedziały się delegacje z całej Polski- reprezentowane będą: Gdynia, Sopot, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Toruń, Ciechocinek, Gniezno, Kościerzyna, Bytów, Szczecin, Inowrocław, Poznań, Olsztyn, Bolesławiec, Opole, Gorzów Wielkopolski, Katowice....

Milongi:

30 kwietnia (czwartek) od 21.30 Milonga Premierowa na pięknej wielkiej sali dawnej ujeżdżalni. DJ Jakub Ciczkowski (Olsztyn)

1 maja (piątek) od 21.30 -Uroczysta Milonga Pierwszomajowa

Bardzo mile widziane są stroje z epoki, czyli nawiązujące do dawnych tradycji pierwszomajowych. W konwencji akadmii ku czci, pochodów, bieli i czerwieni. Jak to na pochodzie - oczekujemy przedstawicieli najrozmaitszych zawodów- górników, pielęgniarek, kominiarzy...

DJ- Katarzyna Press i Irek Michalewicz (Gdynia-Wrocław)

2 maja (sobota) od 21.45 Milonga Finałowa z pokazami 2 par nauczycieli

DJ Mateusz Kwaterko (Warszawa)

POPIERAMY WSPÓŁPRACĘ SYSTEMU RÓWNOLEGŁEGO ZE SKRZYŻOWANYM!

SAKADA W KAŻDYM DOMU

NIECH ŻYJE SYSTEM RÓWNOLEGŁY!

NIECH ŻYJE SYSTEM SKRZYŻOWANY!

NIECH ŻYJĄ ZMIANY SYSTEMU!

TAŃCZMY SZYBCIEJ

NIECH ROZWIJA SIĘ I KWITNIE PRZEMYSŁ OBUWNICZY

RUSZAMY W BÓJ O PRAWO DO WYSOKICH OBCASÓW

A CO TY ZROBIŁEŚ DLA ROZWOJU TANGA?

NIE SŁOWEM A CZYNEM WYKAZUJEMY SWOJĄ PRZYDATNOŚĆ W TAŃCU

RAMIĘ W RAMIĘ W TAŃCU O LEPSZE JUTRO

TANGO OCEANEM MOŻLIWOŚCI

WYTAŃCZYMY LEPSZE JUTRO!

NIECH ŻYJE TOWARZYSZ LEANDRO!

TANGO-TAK, WYPACZENIA-NIE

TANGO ŹRÓDŁEM NASZEJ SIŁY

TANGUEROS WSZYSTKICH KRAJÓW - ŁĄCZCIE SIĘ!

CZYNEM WITAMY V ZJAZD!

TAŃCZĄC LEPIEJ DAJEMY WIĘCEJ

ZAANGAŻOWANIEM I OFIARNOŚCIĄ BUDUJEMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ TANGA POLSKIEGO

BIERNOŚĆ I BEZWŁAD OPÓŹNIAJĄ NASZ ROZWÓJ

TANGO- JEDYNYM MIERNIKIEM OCENY KAŻDEGO CZŁOWIEKA

ROZSZERZAJMY UDZIAŁ LUDZI TAŃCZĄCYCH TANGO W RZĄDZENIU KRAJEM

TANGO Z NARODEM- NARÓD Z TANGIEM

ĆWICZĄC OCHO BUDUJESZ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ NAS WSZYSTKICH

WYDAJNOŚĆ KROKU, GOSPODARNOŚĆ OSI, OSZCZĘDNOŚĆ RUCHU - TO KLUCZ DO DOBROBYTU TANGOWEGO NARODU!

PAMIĘTAJ, ŻE NIE WYRABIAJĄC NORMY I WYPADAJĄC Z OSI OPÓŹNIASZ NASZ MARSZ DO DOBROBYTU I KRZYWDZISZ SIEBIE!

ZMIENIAJMY SYSTEMY

ROZWIŃMY RUCH WYNALAZCZOŚCI I RACJONALIZACJI SKRACAJĄC DROGĘ OD POMYSŁU DO KROKU!

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo (tango@tangoki.pl). W zgłoszeniu proszę podać nazwiska uczestników, wybrany pakiet oraz grupę. Po potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji proszę o wpłacenie 360 zł (w przypadku Pakietu Wypoczynkowego 180 zł) od osoby na konto podane na naszej witrynie internetowej. Brak wpłaty po tygodniu od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia rezerwacji, uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty 285 zł ( za zakwaterowanie ) proszę wpłacić bezpośrednio Hotelowi „Karnity” gotówką lub kartą podczas trwania imprezy.

Po otrzymaniu zaliczki, przekazujemy Państwa nazwiska do hotelu. Sprawy bytowe takie jak wybór pokoju, dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 20 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata; po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Warsztaty i praktyki poprowadzą:

Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz (Wrocław-Gdynia) www.tangoki.pl

oraz

Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko (Warszawa) http://caminito.pl/

Primavera 20-22 marca 2015, Szklarska Poręba

Tangowy początek wiosny w zimowej stolicy Karkonoszy czyli w Szklarskiej Porębie!

Zdjęcia z Primavery w Szklarskiej Porębie

Mamy już komplet uczestników.

Można się zapisac na liste rezerwową.

Podczas tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, dawnej bazy wypadowej poszukiwaczy skarbów, z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesny pensjonat "Orla Skała" będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast i krajów oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Nie wiemy, czy na początku wiosny tak jak rok temu będzie dużo śniegu, czy też słońce będzie nas rozpieszczać. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, nauki i duużo tanga. I trochę czasu na spacery. Pensjonat leży tuż przy szlakach turystycznych (na Chybotek i Złoty Widok), z okien i tarasu rozciąga się widok na las, zieloną polanę i góry.

W ośrodku jest parking i internet.

Zdjęcia z imprezy w zeszłym roku:

widok z okolic pensjonatu

Planujemy dwie grupy warsztatowe.

W jednej z nich zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Liczymy na udział w imprezie tangowych przyjaciół z Drezna, Cottbus, Berlina i Görlitz.

Warsztaty tanga:"Tradycja i nowoczesność"

poprowadzą

Katarzyna Press i Irek Michalewicz

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Co kryje się pod hasłem "Tradycja i nowoczesność"?

Prowadziliśmy już we Wrocławiu warsztaty pod takim hasłem- bardzo się podobały, ale były za krótkie!

W tańcu czerpiemy z różnych wzorców- z wpływów, jakie na tango miały taniec współczesny, balet, improwizacja w kontakcie, świadomość ciała, z nowoczesnych technik. Ale nie stronimy wcale od wypróbowanych na tysiącach parkietów rozwiązań stosowanych przez starych wyjadaczy, tradycjonalistów. Każda z tych opcji jest ciekawa i przydatna, każda otwiera inne możliwości, stawia inne wyzwania.

Zwykle spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem, kiedy przedstawiamy techniki tango nuevo - figury poza osią (volcady, colgady), wyrafinowane spirale, bolea i gancha. Są to piękne elementy, ale wymagające utrwalonej techniki i wielu, wielu godzin ćwiczeń. O ile po jednej lekcji obcego języka nikt nie spodziewa się, że będzie się nim płynnie posługiwał podczas zagranicznej wycieczki, to przy opanowywaniu nowej techniki jest podobnie - po jednej lekcji o boleo nie będziesz umiał perfekcyjnie tego elementu! A wiele osób tego się właśnie spodziewa... Warto ćwiczyć!

Z drugiej strony - taniec na milongach nie składa się przede wszystkim z trudnych ewolucji - są zestawy zachowań wypracowane przez pokolenia tancerzy, "odporne na zniekształcenia". Warto je poznać i umieć stosować.

Stąd program będzie zawierał po połowie- zajęcia z nurtu nuevo oraz nurtu tradycyjnego tanga.

Po warsztatach we Wrocławiu komentarze były takie:

Nuevo- jakie to piękne, ale jakie trudne!!!

Tradycja- od razu to tańczyliśmy na milondze!!!

Obie ścieżki trzeba poznać, obie dają frajdę.

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki- śniadania i obiadokolacje

dwie wieczorne milongi

Ceny

Zasady rezerwacji miejsc

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo (tango@tangoki.pl). Po potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji proszę o wpłacenie 280 zł od osoby na konto podane na naszej witrynie internetowej. Brak wpłaty po tygodniu od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia rezerwacji, uznajemy za rezygnację z rezerwacji. Pozostałą część opłaty 220 zł ( za zakwaterowanie ) proszę wpłacić bezpośrednio Pensjonatowi „Orla Skała” gotówką lub kartą podczas trwania imprezy.

Po otrzymaniu zaliczki, przekazujemy Państwa nazwiska do hotelu. Sprawy bytowe takie jak wybór pokoju, dostawki dla dzieci, posiłki wegetariańskie, wcześniejszy przyjazd, późniejszy wyjazd, itp. proszę ustalać bezpośrednio z hotelem.

Osobom, które wpłaciły pieniądze a będą musiały zrezygnować z udziału w imprezie i poinformują nas o tym na 20 dni przed rozpoczęciem imprezy, zwracana będzie pełna wpłata; po tej dacie zwroty będą możliwe tylko w przypadku znalezienia innej osoby na swoje miejsce.

Program:

Piątek 20 marca

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

Uwaga z ostatniej chwili: ze względu na obsługę drugiej imprezy Orla Skała prosi, byśmy w piątek wcześniej zjedli obiadokolację- nie od 19 do 21, tylko pomiędzy 17 a 19. Stąd zmieniamy nieco grafik piątkowy:

17.30-18.30 praktika

17.00-19.00 obiadokolacja

18.55-20.25 zajęcia grupa G

20.30-22.00 zajęcia grupa P

22.00-1.00 milonga

Dla tych, którzy przyjadą później (19-21) posiłek też będzie, ale nie w jadalni. Szczegółowe informacje w recepcji.

17.30-18.30 praktika

18.30-20.00 zajęcia grupa G

19.00-21.00 obiadokolacja

20.30-22.00 zajęcia grupa P

22.00-1.00 milonga

Sobota 21 marca

09.00-11.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa G

11.40-13.10 zajęcia grupa P

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

17.15-18.45 zajęcia grupa G

18.55-20.25 zajęcia grupa P

21.30-1.30 milonga

Niedziela 22 marca

9.00-11.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa G

12.00 -13.30 zajęcia grupa P

13.30-14.30 praktika

Sala taneczna mieści się na piętrze, zaś jej okna wychodzą na góry! W trakcie milong tego nie docenimy, ale podczas zajęć ten widok może nas ukoić.

Warunki mieszkaniowe są zacne, pensjonat ma trzy gwiazdki. Fotka pokoju i łazienki:

Zapisy:

tango@tangoki.pl

PRIMAVERA: Tradition und Moderne, Szklarska Poreba 20-22 März 2015

Tango zum Frühlingsanfang in der Winterhauptstadt des Riesengebirges in Szklarska Poreba!

Während dieses Tangoworkshops in Szklarska Poreba, dem ehemaligen Basislager der Erz- und Schatzsucher weit weg von der Hektik der Stadt, wohnen wir in einer komfortablen Unterkunft, der modernen Pension „Orla Skala“. Hier können wir tanzen, an Workshops uns Praktikas teilnehmen, üben und uns austauschen mit Tangoliebhabern aus anderen Städten und Ländern.

Wir wissen nicht, ob es wie letztes Jahr reichlich Schnee geben wird oder ob wir von der Sonne verwöhnt werden.

Es wird auf jeden Fall eine Menge Spaß, viel zu lernen und viiiel Tango geben aber auch ein wenig Zeit zum Bummeln. Die Pension liegt direkt an vielen Wanderwegen und aus den Fenstern hat man einen herrlichen Blick auf das Riesengebirge.

Die Pension verfügt über einen Parkplatz und WLAN.

Wir planen zwei Workshop-Gruppen.

In einer mit Übersetzung ins Deutsche. Wir freuen uns auf die Teilnahme unserer Tango-Freunde aus Dresden, Cottbus, Berlin und Görlitz.

Den Tango Workshop: "Tradition und Moderne"

führen

Katarzyna Press und Irek Michalewicz


Mehr über uns

Video-Lektionen Video-Shows

Was verbirgt sich hinter dem Motto "Tradition und Moderne" ?

Ein unter diesem Motto bereits durchgeführter Workshop in Wroclaw (Breslau) wurde sehr gut aufgenommen aber er war leider zu kurz.

Im Tanz schöpfen wir aus unterschiedlichen Quellen wie dem zeitgenössischen Tanz, dem Ballett, der Improvisation in Berührung, Körperwahrnehmung und dem Tango mit modernen Techniken. Aber wir wollen nicht die Erfahrung der alten Milongueros der Traditionalisten vergessen. Jede dieser Optionen ist interessant und sinnvoll, eröffnet jeweils andere Möglichkeiten und stellt andere Herausforderungen.

In der Regel treffen wir auf großes Interesse bei der Vorstellung von Techniken des Tango Nuevo, bei Figuren außerhalb der Achse (Volcadas, Colgadas), ausgefeilten Spiralen, Boleos und Ganchos. Das sind schöne Elemente, die aber eine gute Technik erfordern und viele, viele Stunden des Übens.

Hier eine Zusammenfassung der Urlaubsaktivitäten:

Wir bieten Ihnen:

6 Stunden Workshops

4 Stunden Praxis mit Unterstützung der Lehrer

2 Nächte im Doppelzimmer

Mahlzeiten-Frühstück und Abendessen

2 Milongas

Programm:

Freitag 20. März

Ankunft am Nachmittag, Unterkunft,

17.30-18.30 Praktika

18.30-20.00 Workshop Gruppe G

19.00-21.00 Abendbuffet

20.30-22.00 Workshop Gruppe P

22.00-1.00 Milonga

Samstag 21. März

09.00-11.00 Frühstück

10.00-11.30 WS Gruppe G

11,40-13,10 WS Gruppe P

14.00-16.00 Praktika

16.00-18.00 Abendbuffet

17.15-18.45 WS Gruppe G

18.55-20.25 WS Gruppe P

21.30-1.00 Milonga

Sonntag 22. März

9.00-11.00 Frühstück

10.45-12.15 WS Gruppe G

12.25-13.55 WS Gruppe P

14-15 Praktika

Preise