Tango Weekend 8-10 marca 2019

Zapraszamy w Karkonosze w pierwszej połowie marca. W Szklarskiej Porębie gościć nas będzie pensjonat "Orla Skała" z piękną przestronna salą, której wielkie okna dają rozległy widok na góry. Pensjonat leży w najstarszej historycznie częśći Szklarskiej Poręby stanowiącej dawną bazę wypadową dla poszukiwaczy skarbów. Kontynuujmy te tradycje. Wspólnie poszukajmy skarbów!

Inspiracją dla tematów zajęć będzie data wyjazdu: 8 -10 marca.

Zajmiemy się w tangu takimi zagadnieniami: "Jak uszczęśliwić partnerkę ? Jak zachwycić partnera?"

Będzie o sposobach uszczęśliwiania: tych pozornie prostych; tych trudniejszych; takich, które znacie, ale być może nie wiecie jak zastosować. O improwizacji. O tym, jak wykorzystać muzyczny kanał komunikacji w parze. O dawaniu i braniu. Ćwiczeniu uważności na siebie nawzajem i na muzykę.

Nie zabraknie również zajęć z milongi. Tu- na specjalne życzenie- przygotowaliśmy program o ozdobniczkach. Detalach i smaczkach, którymi można podkreślić charakter muzyki i piękno ruchu.

Dodatkową atrakcją sobotniej milongi będą urodziny Kasi.


Podczas tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, z dala od zgiełku miasta, w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesny pensjonat "Orla Skała" będzie można tańczyć, brać udział w warsztatach, szaleć na milongach, ćwiczyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi miłośnikami tanga, poznać milongueros z innych miast i krajów oraz spotkać się ze starymi znajomymi.

Nie wiemy, czy w marcu tak jak rok temu będzie dużo śniegu, czy też słońce będzie nas rozpieszczać. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, nauki i duużo tanga. I trochę czasu na spacery. Pensjonat leży tuż przy szlakach turystycznych na Chybotek i Złoty Widok stąd będzie okazja by pospacerować a może nawet wyskoczyć na narty. Chyba , że ktos woli słodką wizytę w słynnej kawiarni "Fantazja".

W ośrodku jest parking i internet.

Zdjęcia z imprezy cztery lata temu:

widok z okolic pensjonatu

Planujemy dwie grupy warsztatowe.

W jednej z nich zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Liczymy na udział w imprezie tangowych przyjaciół z Drezna, Cottbus, Berlina i Görlitz.

Warsztaty tanga:"Jak uszczęśliwić partnerkę? Jak zachwycic partnera?"

poprowadzą Katarzyna Press i Irek Michalewicz

Zapewniamy:

6 godzin warsztatów

4 godziny praktyk z asystą nauczycieli

2 noclegi w pokoju dwuosobowym

posiłki- śniadania i obiadokolacje

dwie wieczorne milongi

O instruktorach:

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.

Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.

Hotel jest zobowiązany dodatkowo do naliczenia, aktualnie obowiązującej, opłaty miejscowej.

Zasady rezerwacji miejsc

Program:

Piątek

przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpoznanie okolicy

17.30-18.30 praktyka

18.30-20.00 zajęcia grupa A

19.00-21.00 obiadokolacja

20.15-21.45 zajęcia grupa B

22.00-0.00 milonga

Sobota

08.00-10.00 śniadanie

10.00-11.30 zajęcia grupa A

11.40-13.10 zajęcia grupa B

14.00-16.00 praktyka

16.00-18.00 obiadokolacja

18.30-20.00 zajęcia wspólne grup A i B

21.00-0.00 milonga

Niedziela

8.00-10.00 śniadanie

10.15-11.45 zajęcia grupa A

12.00-13.30 zajęcia grupa B

13.30-14.30 praktyka

Sala taneczna mieści się na piętrze, zaś jej okna wychodzą na góry! W trakcie milong tego nie docenimy, ale podczas zajęć ten widok może nas ukoić.

Warunki mieszkaniowe są zacne, pensjonat ma trzy gwiazdki. Fotka pokoju i łazienki:

Wspomnienia z zeszłego roku:

  • Najbardziej zimowa z dotychczasowych pięciu edycji Tango Primavery już za nami. Każdy z Was zapamiętał ją zapewne nieco inaczej, nam podobało się, że oprócz wspólnej nauki był czas, miejsce i okazje do wspólnej międzymiastowej i międzynarodowej tangowej integracji. Niektórym (brócz bogatego programu zajęć) w pamięci utkwi przygoda z dojazdem pod stromą górę po świeżym śniegu, innym mrrroźny górski spacer i chybotliwy Chybotek, brawurowy improwizowany mini-teatr tanga, pyszne domowe jedzenie (zupa na białym winie, racuchy), rozkoszne piłeczki na ścianie i podłodze, historia ze zgubieniem partnerki w środku tandy, gwałtowny niespodziewany wodospad na milondze i wiele innych. Dziękujemy Ani Hardy za piękną muzykę na sobotniej milondze, Tomkowi i Dawidowi za tłumaczenie na język niemiecki. Dopiero widząc twarz tłumacza uświadamiam sobie, jak wyrafinowanego słownictwa używamy na lekcjach. Dzielni tłumacze błyskawicznie radzili sobie z nawet najbardziej karkołomnymi przypowieściami i historiami, wyrażeniami technicznymi, fizyką i biochemią a nawet atakami poezji. Cieszymy się mogąc towarzyszyć Wam w tangowym rozwoju. Jesteśmy z Was dumni. Kasia i Irek

Zdjęcia z wyjazdu

Invierno 2019

Zapisy: tango@tangoki.pl